Wpis z mikrobloga

Zaczynam szukać mieszkania na terenie śląska, rynek wtórny. Moje wymagania to blisko dworców PKP, zielenie, ewentualnie lasów. Obecnie jakie miasta mnie interesują to Chorzów (Batory), Ruda Śląska (Kochłowice), Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza + Katowice ale dzielnice ościenne ze względu na budżet. Macie jakieś dobre propozycje, lokalizacje w których warto szukać #mieszkanie w Tych miastach, ewentualnie inne miasta?
#slask #katowice #chorzow #sosnowiec #bedzin #dabrowagornicza #rudaslaska
  • 25
@bemol14: może okolice dworca Katowice-Piotrowice? Jak wytrzymasz remont który wkrótce utrudni tam ruch na drogach to miejsce będzie zajebiste, bo bardzo blisko będziesz miał do nowej Galerii Libero, do DK81 (Wiślanka), terenów zielonych w pobliżu też nie brakuje.
@comehugme: głównie z powodu, że to Sosnowiec czy jest jakiś konkretny powód? :D
@Bleck: Akurat drogi nie bardzo mnie interesują bo poruszam się koleją + rower, rolki itp. Piotrowice byłby super, ze względu na to że moja różowa pracuje na Ligocie ale ciężko wyłapać w Katowicach jakieś rozsądne mieszkanie w okolicach 150 tys. Nie zamierzam mieszkać tu całe życie, połowę chciałem sfinansować gotówką plus niewielki kredyt na 5-7 lat
@Bleck: właśnie teraz wynajmujemy i to co płace za wynajem w Kato wolałbym płacić na swoje i za 5 lat mieć na własność, które w przyszłości mógłbym sprzedać lub sam wynajmować. W tych miastach co napisałem znajdę w tym budżecie mieszkanie 40-50m w niezłym standardzie.
ale dzielnice ościenne ze względu na budżet


@bemol14: weź pod uwagę koszt dojazdów do pracy i zmarnowany na nie czas - może lepiej zapłacić ratę o 200zł wyższą i mieszkać blisko centrum, ale nie wydawać 300zł miesięcznie na paliwo/bilety? ;)
@Ranger: tyle nie wydajemy na dojazdy, a poza tym po dwóch latach mieszkania w centrum Kato mamy dość tego miastowego hałasu
@caribbean: ja do Sosnowca, różowa na ligote z tym, że ona nie codziennie chodzi do pracy
@Trelik: słyszałem, że to osiedle służy tylko do mieszkania a nie spędzania tam czasu, po za tym w wekend jest wysyp lokalnych dobrych chłopaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)