Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz». Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

Mt 4,8-11
Ewangelia wg św. Mateusza

#mirkomodlitwa #mikromodlitwa #katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara #kosciol #religia #swiat
  • 10
  • Odpowiedz
Bóg jest władcą wszystkiego, szatan nie ma nic do gadania, musi zrobić wszystko co tylko Bóg mu rozkaże i może zrobić tylko tyle na ile Bóg mu pozwoli, dlatego nigdy nie można lękać się szatana skoro jesteśmy dziećmi Boga.
  • Odpowiedz
@QuisUtDeus: po co szatan namawiał Jezusa skoro wiedział że ten mu zawsze i wszędzie odmówi ponieważ są wrogami?


@Pozdzierany_Gumolit: szatan uderzył w słabości Jezusa jako człowieka (głód, pycha, chęć władzy). Nie mógł wiedzieć w 100%, że Jezus mu odmówi. Fakt, że byli wrogami niewiele zmienia.

Odmówiłbyś wzięcia np wody na pustyni tylko dlatego, że podaje Ci ją Twój wróg? Jest szansa, że woda jest np zatruta... Ale przy odmowie masz
  • Odpowiedz
@imlmpe: Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody*, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Mt 28,18-19
  • Odpowiedz
@imlmpe: Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody*, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.


Mt 28,18-19

@QuisUtDeus: zgadza się. Jezus dostał władzę w niebie (sąd ostateczny) i ziemi (czynienie cudów, władza nad demonami itp). Nie był jednak panem świata.
  • Odpowiedz
@imlmpe: bardzo ciekawa interpretacja, podoba mi się. ale Jezus oprócz tego że był człowiekiem to jest także Bogiem, to nie mogło się potoczyć inaczej.wydaje mi się że Szatan chciał zaspokoić swoją ciekawość co do Jezusa, z góry wiedział jak to się skończy ale nie byłby sobą gdyby nie spróbował, musiał to zrobić by wypełnić swój obowiązek, na myśl nasuwa się myśl: z jakim ciężkim wrogiem musi zmierzyć się dobro skoro nie
  • Odpowiedz