Wpis z mikrobloga

#lightinthebox sprzedało mi refuba telefonu. 21.05.2018 kupilem z 2 różnych kont po sztuce: LeTV LeRee Le 3 po $93
Podczas rozpakowywania zauważyłem, że pierwsze opakowanie ma zerwane plomby opakowania telefonu. Wewnętrzne elementy wyglądały na oryginalnie nowe.
Drugie opakowanie nosiło ślady zadrapań i oczywiscie również zerwane plomby. W środku szok, folia na ekranie wyglądała jak wyjęta psu z gardła i nie była oryginalna. Sam telefon nosi delikatne ryski.
Oba telefony wpadły na VAT, ale miałem wykupione ubezpieczenie.
1. Nigdy nie miałem problemu z tym sklepem, Zwroty opłat celnych były błyskawiczne. Chciałbym zgłosić tego refuba, ale chcę się upewnić jak to zrobić. Najpierw potwierdzam (przyciskiem w zamówieniu), że dostałem towar a później składam reklamacje? Zwrot VATu również chcę uzyskać.
@Jacobi dorzuć swoje doświadczenie bo wiem, że też miałeś jakąś awarię z nimi
#zakupyzchin #leeco #letv
widmo82 - #lightinthebox sprzedało mi refuba telefonu. 21.05.2018 kupilem z 2 różnych...

źródło: comment_ih6pe12mHcnpl93k4VyKxdy3i0MPVBhB.jpg

Pobierz
  • 12
@widmo82:
Opiszę co mnie spotkało z LightInTheBox i jak z tego wybrnąłem

Po pierwsze, podobnie jak u Ciebie telefon wpadł na VAT, więc zawnioskowałem o zwrot opłat celnych.
Zwrócono je jako częściowy refund kwoty, którą zapłaciłem za telefon przez PayPal.
Tutaj pojawia się pierwszy "mały zgrzyt" - ewentualny całkowity refund ceny zakupu telefonu jest niemożliwy, bo PayPal zwraca tylko taką wartość, która fizycznie przeszła przez konto.
Zwrot za VAT pomniejsza dostępną
Po drugie. W moim przypadku telefon zamiast w wersji Global był w China Mobile.


@Jacobi: U mnie jest B20, ale na tym, na ktorym była oryginalna folia na ekranie... jest cyrylica.
Co klikales na stronie sklepu? Potwierdziłes dostawe i pozniej reklamacja u nich + przycisk i formularz zwrotu opłat celnych? Chodzi mi o dokładną inf co klikac w jakiej kolejnosci na str. sklepu. Jak się nie dogadam to dopiero PayPal. Zacznę
PS: WER policzył mi opłaty od wartości zadeklarowanej na opakowaniu ($110) a nie od realnie opłaconej i widniejącej w przesłanej im dokumentacji: $93
- napisze im email i zobaczę co się stanie :)