Wpis z mikrobloga

czy banki w jakiś sposób sprawdzają do kiedy mam umowę w pracy? umowa kończy mi się w listopadzie tego roku, już teraz dostałem deklaracje, że będzie ona przedłużona, ale chciałem sobie wziąć parę rzeczy na raty i coś czuje, że przez umowę o pracę, a konkretnie jej termin może być problemem żeby je dostać
#raty #kredyt #finanse
  • 14
@magucio weź sobie teraz kilka rzeczy na raty, nawet nie drogich bardzo i spłać odrazu, zrobisz sobie historię to później będą dawać raty na dowód
@M4711: mam 2 raty i one właśnie mi się kończą (jedne były na 36 rat, a drugie na 20). Chciałem sobie teraz nowe ogarnąć i by się zazębiły, ale ta umowa chyba mnie powstrzyma.
@marcpol: zaświadczenie o zatrudnieniu, to nie problem. Problemem jak się domyślam jest UOP, która kończy się tego roku w listopadzie, a chcą mi ją przedłużyć dopiero przed końcem obowiązującej
Zapytaj czy bank wezmie pod uwage promese oraz czy pracodawca ja wystawi. :) a czasem jesli miałeś umowe przez dlugi czas to bank wierzy, ze po prostu ja przedluza i tez nie chce zaswiadczen w przod.
@vundo: Z uwagi na RODO pracodawca nie może telefonicznie udzielić pracownikowi banku informacji na temat zatrudnienia swojego pracownika. Będzie mógł dopiero w sytuacji, gdy pracownik udzieli na to wyraźnej zgody. Ciekawe, czy teraz banki będą wzór takiej zgody dawać klientowi, żeby od razu z tym poszedł do pracodawcy. Jeżeli nie, to pewnie nawet nie będą dzwonić.

@magucio:
Z mojego doświadczenia wynika, że rzadko dzwonią jak się bierze coś na raty.
@magucio To znaczy, że bank ma własny wzór zaświadczenia o zarobkach i wymaga, żeby zanieść go do pracodawcy i żeby ten druk wypełnił pracodawca. I potem często dzwonią do pracodawcy, żeby potwierdzić prawdziwość danych z tego zaświadczenia. Ale takie coś raczej dopiero przy kredycie gotówkowym lub hipotecznym, a nie przy braniu czegoś w sklepie na raty.
via Android
  • 0
Ogólnie rzecz biorąc, to nie mam presji na te raty. Jak się uda, to się uda, ale nie wiem czy w ogóle jest sens składać podanie, jak mam taki przypadek