Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remontujzwykopem #hydraulika #instalacjesanitarne

Ponieważ mirko już nieraz pomogło mi w sprawach techniczno-budowlanych, to zwracam się do was z kolejną prośbą o pomoc ;) Tym razem temat dotyczy uszczelniania połączeń wodnych. Mam mosiężny trójnik i chcę bezpośrednio do niego podłączyć zawór - zestaw taki , jak na załączonym obrazku. Pytanie - jak to się uszczelnia? Na ogół miałem do czynienia z połączeniami, gdzie element z gwintem wewnętrznym wkręcało się do samego końca, gdzie dociskała uszczelka (np. elastyczne wężyki do podłączania baterii). Ten trójnik nie ma żadnych uszczelek, chyba, że coś przegapiłem. Dodatkowo zawór, którym dysponuję, ma bardzo długi gwint, więc kołnierz, który jest na jego końcu nie może dociskać o trójnik (myślałem, ze może tam się daje jakąś uszczelkę). Czy takie połączenie się po prostu bardzo mocno owija taśmą uszczelniającą przed wkręceniem, czy jest tu jakiś inny patent?
malanski - #budownictwo #remontujzwykopem #hydraulika #instalacjesanitarne

Poniewa...

źródło: comment_8SazBGnckVDdbRQnpfaiaCTX404K0m2q.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
Czy takie połączenie się po prostu bardzo mocno owija taśmą uszczelniającą


@malanski: mozna taśmą, ale mój znajomy hydraulik nie poleca taśmy, a stare dobre pakuły i masę uszczelniającą. Zdecydowanie lepiej to działa według jego praktyki. nawijasz pakuły na gwint smarujesz masą i nakręcasz jedno na drugie.
Obserwatorzramienia_ONZ - > Czy takie połączenie się po prostu bardzo mocno owija taś...
  • Odpowiedz
@malanski: jak nigdy nie nawijałeś pakuł to lepiej kup nić uszczelniającą - będzie łatwiej.

Czyli w takim połączeniu nie ma żadnego dociskania uszczelki o koniec któregoś z elementów, a jedynie uszczelnia się przestrzeń między zwojami - zgadza się?

Dobrze myślisz.
  • Odpowiedz