Wpis z mikrobloga

Informacja która mnie dosyć zaskoczyła.
W Niemczech do 2017 roku mężczyzni o orientacji homoseksualnej nie mogli oddawać krwi jezeli chociaz raz mieli kontakt seksualny z mężczyzną. Od 2017 roku zmieniły się przepisy ,po roku abstynencji seksualnej mogą mężczyźni orientacji homoseksualnej oddawać krew.

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

https://www.focus.de/gesundheit/praxistipps/blutspende-wann-homosexuelle-blut-spenden-duerfen_id_8234644.html

http://www.spiegel.de/gesundheit/diagnose/blutspende-homosexuelle-maenner-duerfen-spenden-nach-einem-jahr-enthaltsamkeit-a-1161737.html

#lgbt #prawo #krew #4konserwy #neuropa
  • 32
  • Odpowiedz
@imateapot: badanie co drugiej probki? Wtf, jak mozna tak pomyslec xD takich rzeczy nawet w kambodzy nie ma. Chyba sie botoksu naogladales. Testy moga nie wykrywac ze 100% skutecznoscia wirusa hiv jesli do zakazenia doszlo niedawno, wiec wykluczyli stereotypowe grupy najwyzszego ryzyka.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@spokojnie_to_ja: @imateapot: @Pomeranian: może być to związane z tym, że testy HIV działają dopiero po 3 miesiącach od stosunku, czasami trwa to trochę dłużej. Nie wykrywają one samego wirusa a przeciwciała, stąd taki długi okres. U nas zresztą też jest pytanie o stosunki poza związkiem, tyle, że jest to dużo krótszy okres, właśnie tych 3 miesięcy

Pewnie kwestia oszczędności, taki test na wolnym rynku potrafi kosztować
  • Odpowiedz
@Opipramoli_dihydrochloridum: To sie akurat zmienia, wsrod hetero wzrost zakazen hiv jest coraz wiekszy. I ostatecznie to nie orientacja jest czynnikiem ryzyka a zachowania seksualne. Patrzenie przez pryzmat orientacji jest stereotypowe i krzywdzace wobec calej grupy. Poza tym nadal przecietny gej ma mniejsze szanse na bycie nosicielem niz przecietny czlonek partii korwin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pomeranian: dobra już mam:
Anal Sex: Unprotected anal sex is more likely to spread HIV than unprotected vaginal sex or oral sex, because of the nature of the acts (greater friction / tearing)
Unprotected Sex: With no fear of pregnancy, there's somewhat less incentive to use protection.
More Partners: It may be a stereotype, but it's also true. Men tend to be more okay with casual sex than women do.
  • Odpowiedz