Wpis z mikrobloga

#eu4

Witam.
Jest rok ok. 1470. Gram Holandią i wpadła mi unia darmowa unia z Francją. Zamierzam podbić im dev, żeby zmniejszyć LD. Chciałbym później wjechać w Kaukaz, żeby sobie dev podnieść. Czy jest jakiś limit odległości w podbijaniu prowincji nadmorskich? Czy mogę zaatakować bez żadnego CB Circassię, Krym, czy co tam będzie pod ręką i odebrać im kilka prowincji?
  • 12
@walker84: W 1470 na pewno nie masz takiego coring range, by anektować prowincje na Kakuazie. Możesz zaatakować bez CB Circassię, zrobić z nich wasala, a dopiero później zaatakować kogoś obok, jeżeli Circassia ma tam cory albo claima. Wtedy będziesz mógł zabrać im prowincje.

Co nadal nie zmienia faktu, że pomysł wjeżdżania Holandią w Kaukaz jest co najmniej dziwny xD
@seann Nie pomyślałem o wasalizacji, dzięki. Jest to dziwny pomysł, ale szukam sposobu na szybkie zwiększenie deva, żeby zmniejszyć różnicę między mną a Francją. Myślę, że w grę wchodzi jeszcze No-CB Nowogród, ale tam może być ciężej, bo z jednej strony mam Moskwę, a z drugiej Szwecję, która wciąż jest pod unią z Danią i Norwegią
@0macias0 To też jest opcja. Dawno mnie tam nie było, więc mogę tylko z pamięci obmyślać strategię. Od dwóch miesięcy nie miałem laptopa w rękach. Niedawno się dopiero dowiedziałem jak zbić LD Francji
@walker84: nie podbijaj im deva. trzymaj caly czas wojne chocby z jakimis ogórami, bo w czasie wojny nie mogą wypowiedzieć Ci wojny o niepodleglosc. i powoli powiekszaj swoje panstwo. Nie wiem skad pomysly z wjezdzaniem w kaukaz i nowogrod.