Wpis z mikrobloga

Hej #mirkokoksy #pytanie za sto punktów:

Od lipca wracam do treningów, głównie piłkarskie (B klasa XD 2-3x tydzien), może jakiś bieg i siłownię dorzucę jak będzie czas. W planach redukcja tłuszczu (jest co redukować) i budowa mięśni - gdzie to drugie jest mniej ważne i raczej tak przy okazji niż jako główny cel. No chyba że mi się coś zmieni, ale taki jest plan na ten moment.

W jakie suple warto się zaopatrzyć? Na pewno białko, bo po treningu 4 jajka zjeść nie zawsze dam radę. Na reszcie się specjalnie nie znam, ale jeśli coś faktycznie ma pomóc w regeneracji i realizacji celów to myślę że warto coś kupić. Oczywiście wszystko połączone z dietą bo bez tego to wiadomo że #!$%@?.

Co myślicie? Za czym się rozejrzeć?
  • 12
@Gumi5: XDDDDDD żadnego pojęcia a już za proszki się bierzesz xd

Najważniejsza jest dieta oraz sen. Suple kreatyna,beta alanina i tran jeżeli nie jadasz ryb. Dodatkiem może być aszwaganda i melatonina
@Pietrek9: no to skąd mam to pojęcie wziąć? XD Jedno wiem na pewno że chce dorzucać białko bo wiem że tak mi będzie dużo łatwiej trzymać go tyle ile bym chcial. Ale co więcej to właśnie jest pytanie xd i czy w ogóle. Bo nie wierzę że proszek zrobi że mnie Herkulesa ale jak ma pomóc...
@Pietrek9: myślałem że najlepiej wziąć białko i BCAA właśnie. Myślisz że warto kreatynę dorzucać? Nie chce też #!$%@? wie ile na to wydać xdd I czemu tran?
@Gumi5:

Albo redukujesz tłuszcz, albo budujesz mase mięśniową. Żeby to zrobić musisz ustalić zapotrzebowanie kaloryczne i na makroskładniki, następnie wybrać jedną opcję i zacząć budować masę (wejść na surplus kaloryczny) lub redukcję (jeść mniej niż wynosi zapotrzebowanie).

Białko suplement
a) Nie powoduje magicznych przyrostów, jest to zamiennik jedzenia w celu uzupełnienia tego makroskładnika w diecie
b) Nie trzeba jeść od razu po treningu, równie dobrze posiłek przedtreningowy może być jednocześnie potreningowym
@kacperpzn: będę miał czas to dorzucę tutaj ale zasadniczo mam wstępnie ogarnięte ile czego. Bodaj 1800kcal 120g białka i jak najmniej nasyconych bo cholesterol. Niestety na węgle nie mogę za bardzo wpływać bo nie ja będę gotował :D ale w kaloriach trzymać się to mój filar. Teraz 170cm/82kg
@Gumi5: 1800 kcal ? Co Ty chcesz zrobić Minnesota Starvation Experiment ? Przy tej wadze na pewno więcej kcal potrzebujesz nawet jak chcesz schudnąć, białka też (ok. 160g). Cholesterol z diety nie wpływa zbytnio na ten w organizmie i tłuszcze nasycone nie są takie straszne jak je malują, nie musisz się bać cholesterolu (np. z jajek).

Co do suplementów jak już tak bardzo chcesz to poczytaj o tych, te Ci się
@Gumi5: BCAA nie działa. Kreatyna działa i brać 5g dziennie kiedy chcesz

@kacperpzn: Spotkałem się ze stwierdzeniem,że ryby i tak warto wpleść w diete mimo tych zatruć metalami ciężkimi bo więcej i tak wychodzi nam na zdrowie.Podobno z metalami to jakoś rozdmuchali sprawę i dlatego ludzie nie sięgają po rybki. Organizacje które zajmują się zdrowym odżywianiem zalecają 2 ryby w tygodniu wdupiać z czego jedna ma być tłusta
@Gumi5: Z tego co mi wiadomo to będzie tak: Olimp i trec są w sumie drogie ale podobno mają dobre produkty. Omega podobno dobrze wychodziła w badaniach z olimpu. Co do białka to już możesz kupić KFD czarno na białym wyłożyli badania i mają dobre smaki. A co do tego bulkpowders to nie wiem co to jest,gdzie po co i kogo więc nie namawiam ani nie zniechęcam.