Wpis z mikrobloga

#swiatlowod #internet
Mirki jak to jest bo głupieje. Jedna firma robi na wsi światłowód z projektu Polska cyfrowa. Wyraziłem zgodę bo gwarantowali, że z tego kabla będzie mógł korzystać Orange( i każdy inny operator) z którym mam umowę. Dziś przyjechał gość z zupełnie innej firmy i też chce kable kłaść światłowodowe i twierdzi, że nie może inna sieć korzystać z tych kabli z polski cyfrowej i że będę musiał dużo zapłacić jak będę chciał mieć dalej internet z orange, chyba, że podpisze umowę z firmą z projektu UE. Zgłupiałem. To co teraz każda firma będzie przyjeżdżać i zawieszać mi kolejne kable?
  • 5
@desygnat: ""Orange planuje budowę sieci światłowodowej, która umożliwi dostęp do internetu o przepływności co najmniej 100 Mb/s na terenie 423 gmin, zgrupowanych w 15 obszarach, w tym: chojnickim, gorzowskim, słupskim, stargardzkim, szczecińskim wraz z miastem Szczecin, warszawskim zachodnim, szczecinecko-pyrzyckim, nowotarskim, nowosądeckim, jeleniogórskim, zielonogórskim, gdańskim i trójmiejskim" - napisano w komunikacie operatora."

mieszkasz w ktoryms z tych obszarow?
artykul z czerwca 2017

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-cyfrowa-netia-anna-strezynska-orange,159,0,2336159.html
@mamFAJNYnick
@grucha_88 dzwoniłem do orange. Powiedzieliamy, że jeden kabel mi wystarczy i nie ważne od kogo bo wciąż istnieje prawo dzięki, któremu sieci mogą korzystać z istniejącej infrastruktury firm obcych ;) więc zgadzam się na jeden i tyle