Wpis z mikrobloga

Dostałem przed chwilą wiadomość że za parę dni jadę na kilka tygodni w delegację do Anglii i że generalnie tam teraz będę wyjeżdżał regularnie w systemie rotacyjnym 2/2 tygodnie. Nigdy nie byłem w tym kraju, możecie coś podpowiedzieć jak się przygotować do wyjazdu? Na przykład czy warto kupować funty w gotówce, jak z przejściówkami do gniazdek elektrycznych jest, czy jedzenie jest drogie etc?

#anglia #uk
  • 18
  • Odpowiedz
@bzduran: funty w gotówce mogą być całkiem okay, aczkolwiek płatności zbliżeniowe są niemal w każdym sklepie i często się spotykałem z sytuacją, gdy płacono polską kartą płatniczą za zakupy, próbuj unikać banknotów o nominale £50, bardzo często robią problemy w sklepikach, w większych tylko sprawdzają czy nie fałszywka, ale i tak leci tylko "I need to speak to my manager", przejściówka? Wyłączam gniazdko (niemal wszystkie gniazdka mają wyłącznik) wkładam klucz
  • Odpowiedz
@tx10: A jak jest z cenami artykułów spożywczych, alkoholu i tytoniu? Jest sens coś przywozić z Polski ze względu właśnie na wysoką cenę albo kiepską jakość w Anglii? Dodatkowo mam gdzieś z tyłu głowy ten cały ruch lewostronny... Wsiądę do samochodu pod lotniskiem i zgłupieję czy jest szansa żeby się jakoś płynnie przestawić na nowe reguły?
  • Odpowiedz
@bzduran: alkohole są droższe w porównaniu, takie tam polskie piwo to jest około £1 czasem £1.30, tytoń jakieś 30g za £10-13, lepiej wziąć z Polski max 1kg chyba można wziąć, papierosy czasami polskie spod lady znajdziesz za ~£4.50-5.50, angielskie max £11 chyba za paczkę, artykuły spożywcze nie są jakoś szczególnie drogie, ja dla przykładu jestem w stanie wyżyć za jakieś £15-25 na tydzień, spożywka nie jest jakaś zła. Jazda samochodem
  • Odpowiedz
@bzduran: gdzie do uk? Ogolnie nie jest zle. Przejsciowki na allegro znajdziesz po taniosci - powinny starczyc. Co do jedzenia - jedzenie "poza domem" tanie nie jest, ale jak robisz sobie to nie jest zle. Na Twoim miejscu gotowki bym nie bral tylko karta sie poslugiwal... od kad mieszkam w UK (prawie 4 lata) nie uzywam praktycznie gotowki, tylko karta.

Jak cos jeszcze chcesz popytac to wolaj.
  • Odpowiedz
@sq4ind: Jeszcze nie wiem gdzie. Serwisuję turbiny wiatrowe a turbiny wiatrowe stoją zazwyczaj na mało zurbanizowanym terenie, także pewnie wyląduję na jakieś wiosce albo pod miastem ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sq4ind: Jeszcze nie wiem gdzie. Serwisuję turbiny wiatrowe a turbiny wiatrowe stoją zazwyczaj na mało zurbanizowanym terenie, także pewnie wyląduję na jakieś wiosce albo pod miastem ;)

@bzduran:

Albo na środku Morza Północnego :)
  • Odpowiedz