Wpis z mikrobloga

@Given: to niech walnie i popada ale byle nie ze wschodu, bo takie burze w sumie zawsze kończyły się podtopieniami albo innymi szkodami oraz ostrą łupanką ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@JasiuPierwszyIOstatni: ja pod Krakowem ale coś tam faktycznie pierdziało ;) Popadało może z 10-20 minut tylko ale za to wyładowań doziemnych było całkiem sporo.

@Kruchevski:

Ma bardzo silne rdzenie opadowe (odbiciowość dBz w granicy 55, a więc prawie maximum skali) tak więc jest groźna pod wzgledem ulewnych opadów.

Dzięki za potwierdzenie, tak żem właśnie czuł ( ͡° ʖ̯ ͡°) Burze z tego kierunku docierają do mnie
Póki co wygląda na stacjonarną burzę z dobudowującymi się komórkami w okolicy. Dzisiejsze burze albo przemieszczają się powoli na południe, albo tworzą się nad jednym punktem i nad nim wygasają. Dzisiejsze burze nie wędrują ze wschodu na zachód. Możliwy jest wariant, że burza ta po prostu się rozbuduje o nowe komórki, które powstaną na zachód od niej zahaczając o Kraków. Trzeba obserwować sytuację na północy województwa. Tam mogą utworzyć się nowe struktury
@Given: Ja mieszkam 10 km na zachód od Krk. Mówisz o tym co przeszło przez Zielonki? U mnie również wtedy tylko pokropiło. Wczoraj trochę pogrzmiało okolicami, a dzisiaj było ciekawiej ok. 4 burza #!$%@?ła i powtórka ok. 5-6 z deszczem. #!$%@? pogoda. Wybacz za wulgaryzmy, ale przez to się nie wyspałem( ͡° ʖ̯ ͡°).
@SunnO: Jak powyżej, mieszkam kawałek na zachód od Krk. Gdy u ciebie
@Given: Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że silny rdzeń opadowy zalega tam już kilkadziesiąt minut. Jestem pewny, że już pojawiły się zalania i podtopienia. Burza ciągle stoi w miejscu nieznacznie zmieniając obszar obejmowania strefą ulewnych opadów. Podejrzewam, że prawdopodobnie padnie w tym regionie, a po południowej jej części utworzą się kolejne aktywne komórki. Bardzo podobna pod względem charakterystyki burza znajduje się teraz na północ od Radomia.
@Kruchevski: @Given: no właśnie tak patrzę z okna i to się rzeczywiście wszystko tam kisi w jednym miejscu. Ale cały czas słychać pomruki. Zresztą na screenie od Givena widzę że najbliższe wyładowania były 5-10km ode mnie.