Wpis z mikrobloga

Murki, ma ktoś TV Kruger&Matz, najlepiej 65" smart? Tanie to jak barszcz, matryca Samsunga, HDR, USB 3.0 - zapowiada się kozacko. Kiedyś nie mieli nawet smarta - jestem ciekaw jak to śmiga i przede wszystkim czy TV ma jakieś duże opóźnienia, które utrudniają granie na konsoli (żadnych sieciówek, jedynie Mortal, jakieś RPG i tyle). Wiem, że to chińszczyzna i szału się nie ma co spodziewać, ale 1k taniej od Samsunga kusi motzno :/

#telewizory #elektronika #krugermatz #samsung #kiciochpyta #tv
Funky666 - Murki, ma ktoś TV Kruger&Matz, najlepiej 65" smart? Tanie to jak barszcz, ...

źródło: comment_oOdQExsbeKBYxPXBSarfSnsGXBaLFerV.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Funky666 4K nie zawsze jest prawdziwym 4K, sprawdz czy to natywna rozdzielczość RGB, czy oszukana przez dodanie czwartego, białego subpiksela (w tanich tv oszukuja wlasnie w ten sposób)
HDR to jest tam tylko na papierze, za mała jasność żeby wydobyć ten efekt.
Podejrzewam, że smart też pozostawia do życzenia jeśli jest w autorskiej wersji K&M. Trzy aplikacje na krzyż do wyboru.
  • Odpowiedz
@yaszczur: nawet nie tyle jasność co dynamika ledów

@Funky666: najlepiej to zobacz w sklepie, albo recenzje pooglądaj. Ja z reguły wolę właśnie kupić tańsze, jak się zepsuje po gwarancji to kupisz następny (bo jest tani), a jeśli się tak szybko nie zepsuje to już w ogóle profit
  • Odpowiedz
  • 0
@TRicKYmAn: No właśnie muszę cisnąć 70 km do najbliższego salonu, dlatego najpierw szukam opinii :D Też bym wolał taki niż Samsunga za 4k zł, a na 4K mi niezbyt zależy - TV zmieniam co 2-3 lata, a nawet się jeszcze nie dorobiłem PS 4 Pro. Mało ostatnio gram (chyba jedynie MKXL przy sobocie z ziomami), więc ciśnienia na parametry nie mam - byle sprawnie działał ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Jestem_Tutaj: A z tymi Hz to nie jest tak, że różne firmy różnie mierzą i tak naprawdę ta informacja jest #!$%@? warta? Kiedyś chyba o tym czytałem. A że jest ich na papierze mało, to właśnie dlatego się zastanawiam, jak będzie z konsolą :/
  • Odpowiedz
@Funky666: nie, matryca ma sprzętowo konkretną częstotliwość, zazwyczaj 60hz, ale procesor obrazu może wytworzyć więcej klatek, np 600, ale matryca wtedy będzie wyświetlać co dziesiąta i tak, więc nie ma znaczenia.

Jak zmieniasz co 3 lata to bym się nie zastanawiał, jak padnie to i tak jeszcze będzie na gwarancji. Jak nie to zmienisz a ten ci zostanie do sypialni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedynie sprawdź to
  • Odpowiedz
  • 0
@TRicKYmAn: Serio, w sypialni leżę z łbem 2,5 od niego. Sam rozmiar nie jest największym problemem, tylko jasność - w nocy albo nad ranem przyciemniony na maksa i tak emituje za dużo światła i wali niemiłosiernie po oczach :/ A do kompa to ja mam monitory 2x27, więc też jest wesoło ^_^
  • Odpowiedz
  • 0
@TRicKYmAn: Samsung sprzed paru lat ma z tym problem, bo po włączeniu zawsze jest na maksa jasno i dopiero ściemnia - tak samo jak ręcznie wyłączę obraz - więc mam ustawiony na sztywno na minimum. No ale, tak jak mówię, i tak jest za jasno jak na sypialnię, więc większy rozmiar działałby jak lampa.
  • Odpowiedz