Wpis z mikrobloga

Heh, mirki, reklamowałem buty w deichmann, 10go maja, z żądaniem zwrotu pieniedzy, 14go maja dostałem smsa:

"Proponujemy naprawę reklamowanego towaru. Odrzucamy żądanie zwrotu ceny zakupu. W przypadku zgody na naprawę prosimy o SMS ze zgoda i numerem zgłoszenia, lub inny kontakt ze sklepem. Deichmann"

Odpisałem na tego smsa, treścią: "zgadzam się na naprawę, numer zgłoszenia to XXX"

odpisałem 15go maja...

Dzisiaj mi się o tym przypomniało, jest 2 czerwca, 14 dni na rozpatrzenie reklamacji już dawno minęło, i nadal nie mam żadnej informacji od sklepu. Co mogę zrobić z tym fantem? Czy w takiej sytuacji przysługuje mi jednak zwrot ceny zakupu? Jak działać?

#prawo #reklamacja #buty #deichmann #maszprawo #pytanie #pytaniedoeksperta #zakupy
  • 5
@Volki: no co ty nie powiesz... zglosze sie, to pewnie po kilku dniach dostane naprawione buty, ale mnie zależy na zwrocie pieniedzy, bo już zakupiłem nowe buty i mnie nie urządza że mi stare naprawią, dlatego pytam czy w tej sytuacji mogę dochodzić swojego żadania zwrotu pieniędzy
@Kramarz W przypadku żądania zwrotu pieniędzy, czyli odstąpienia od umowy, nie biegnie termin 14 dni. Po prostu odstępujesz i tyle. Jeśli sprzedawca się nie zgadza, to idziesz albo wpierw do rpk, albo od razu do sądu.