Wpis z mikrobloga

@xandra: jak nie możesz na to patrzeć to mam wskazówkę- nie jedz mięsa. Czyżbyś się bała pamiętać z czego jest szynka i że to żyło i miało oczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie zaraz będzie o szacunku do zwierząt, że trzeba je szanować za to, że umarły i mamy dzięki temu szynkę na kanapce inne bzdety. Chcecie szanować zwierzęta to ich nie jedzcie i wykorzystujcie jak najmniej.
@analogiczna: Wiesz, technicznie już jesteśmy w stanie hodować mięso - samo mięso. Jestem jak najbardziej za tym, by żadne zwierzę nie cierpiało. Ale chwalenie się martwym zwierzęciem to inna sprawa. I nie jestem weganką, by było jasne.
@xandra:

Jestem jak najbardziej za tym, by żadne zwierzę nie cierpiało


To się do tego nie przykładaj nie jedząc mięsa albo chociaż je ograniczając. A chwalenie się czy nie nie zmienia sytuacji zwierząt i warunków w hodowli masowej

I dziwne, że taki obrazek rusza często bardziej ludzi jedzących mięso niż wegan/ludzi na diecie roślinnej, którzy wiedzą, że osobiście się do tego nie przyczyniają i wiedzą, że nie ma różnicy czy martwe
@analogiczna: Ja i 100 moich koleżanek i kolegów nie zmieni tego, że przemysł masarski ma się dobrze, a hodowle jeszcze lepiej. Patrz na to realnie. Gdy takie mięso - hodowane sztucznie będzie na każdym rogu - wtedy jest szansa - ale to nie w smak wielu korporacjom i lobbystom. To wielkie biznesy i ogromne pieniądze, nie uda się tak łatwo. Pomyśl o tym.
@xandra: na razie rozmawiamy o twoich wyborach i tym, że nie chcesz by zwierzęta cierpiały. Może tak powiedzieć 10 milionów osób, że co ja zmienię a jednak jak się ich zsumuje to robi to różnicę.

Jest ci tak smacznie i wygodnie, więc szukasz wymówek. Każda zmiana na świecie musi się zacząc od mniejszej ilości osób. A jak w sklepie widzą, że sprzedaje się im więcej warzywnych smarowideł i mniej pasztetu ostatnio
@xandra: Co mają zrobić inne drapieżniki? Same mięsa sobie nie wyhodują jak ludzie, więc hodowla zwierząt to było jedyne rozwiązanie żeby zapewnić ilość pożywienia dla ludzi, bo z samych warzyw nie starczyłoby gdyby wszyscy przeszli na weganizm.