Wpis z mikrobloga

Poniżej komentarz jakiejś mądrej głowy z Facebooka. Jak widać szykują się problemy dla Rafonixa i nie potrzeba do tego nawet zeznań @Kuracyja (choć zapewne bardzo by to pomogło). "o wszczęcie przez prokuratora z urzędu postępowania przygotowawczego w sprawie prywatnoskargowej ze względu fakt, iż wymaga tego interes społeczny". :)))))))))))

"W Polsce nie ma samosądów. Obojętnie od tego, jakie relacje panowały pomiędzy Panami, nic nie usprawiedliwia takiego rozwiązywania sporu. Myślę, że podobne słowa p. Krasucki usłyszy w sądzie, gdyż jako prawnik-karnista nie mam najmniejszych wątpliwości, że doszło do przestępstwa z art. 217 kk. Mam nadzieję, że #osrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wystąpi na zasadzie art. 60 par. 1 i 2 kpk o wszczęcie przez prokuratora z urzędu postępowania przygotowawczego w sprawie prywatnoskargowej ze względu fakt, iż wymaga tego interes społeczny. Ten człowiek musi karnie odpowiedzieć, za swój czyn i odpowie. To mogę obiecać. Jeśli Ośrodek nie będzie z jakichś powodów chciał poinformować prokuratury, wówczas zrobię to ja. Materiał dowodowy w postaci nagrania nie pozostawia wątpliwości, że doszło do przestępstwa. Próby usprawiedliwiania go nie mają w prawie karnym materialnym jakiegokolwiek wpływu na byt przestępstwa. Zaistniało ono obiektywnie.
Proszę także pamiętać, że wszelkie zniesławianie Ośrodka w sieci, znieważanie go, jest przestępstwem kwalifikowanym (zagrożonym karą do 1 roku pozbawienia wolności) z art. 212 par. 2 kk. Wystarczy, że na zas. art. 488 par. 1 kpk Ośrodek zawiadomi Policję o tym fakcie, a wówczas jest ona zobowiązana do zebrania materiału dowodowego w sieci i przekazania sprawy sądowi, zgodnie z brzmieniem powołanego powyżej artykułu: "Policja na żądanie pokrzywdzonego przyjmuje ustną lub pisemną skargę i w razie potrzeby zabezpiecza dowody, po czym przesyła skargę do właściwego sądu".
Myślę, że dla wielu z Państwa dobra zabawa wkrótce się skończy."
#patostreamy #rafonix
  • 7
@tky9: > Mam nadzieję, że #osrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wystąpi na zasadzie art. 60 par. 1 i 2 kpk o wszczęcie przez prokuratora z urzędu postępowania przygotowawczego w sprawie prywatnoskargowej ze względu fakt, iż wymaga tego interes społeczny.

Dlaczego OMZRiK ma zająć się tą sprawą, skoro nie chodzi o żadne zachowanie rasistowskie ani ksenofobiczne?