Wpis z mikrobloga

Hej, piszę tutaj aby ostrzec potencjalne osoby mogące narazić się na próbę oszustwa i zaciągnięcia pożyczki. Firma to Antykwariat ANTYKI "EMPIRE", która podszywa się pod firmę Empire Antyki (zmieniona kolejność w nazwie).

Historia dość krótka.

Szukając ofert pracy natknąłem się na ofertę: link

Oferta wydawała się fajna, praca zdalna, pieniądze nawet ok. Pierwsze podejrzenia wzbudziła ciągła poczta na nr telefonu, z którego próbowali się skontaktować (niestety nie wiem czy mogę go tutaj podać). Kolejna sprawa umowa, która już wszystko wyjaśniła. Numery NIP i REGON, których nie można odnaleźć w CEIDG.

Do umowy dołączony jest kwestionariusz osobowy, który wymaga podania danych wrażliwych oraz UWAGA: załączenia skanu dowodu osobistego i skanu wyciągu z konta bankowego(załączony zrzut).
Wiadomość mailowa, którą otrzymałem:
"Przed rozpoczęciem okresu próbnego na stanowisku operatora wprowadzania danych proszę o wypełnienie i przysłanie do nas (w formie elektronicznej w formacie doc lub docx) wypełnionego kwestionariusza osobowego wraz z wymienionymi w nim załącznikami (na przesyłanym skanie dokumentu mogą być zamazane niektóre „wrażliwe” dane, tzn. ostatnie 5 cyfr peselu lub seria i numer dokumentu, jak również na przesyłanym dokumencie dopuszczalne jest naniesienie informacji tekstowej "dla celów rekrutacji”)."
Z jednej strony zamazujemy te dane, z drugiej podajemy je w kwestionariuszu.
Sprawa jeszcze nie zgłoszona na policję, ale postaram się jeszcze dzisiaj to zrobić.

#oszukujo #januszebiznesu
dariusss - Hej, piszę tutaj aby ostrzec potencjalne osoby mogące narazić się na próbę...

źródło: comment_ppYy9kkadKMKvATvW8NJaXrz84TZbkUM.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz