Wpis z mikrobloga

@happyloverboy Miliona daj sobie na lokatę pieniężna i żyj z odsetek, a za 500 tys wybuduj sobie dom. Koniec pracy, tylko podróże i hobby zostanie ))¯_(ツ)_/¯
Na lokacie masz średnio 2.8 % × 1000 000 = 28 000 rocznie
  • Odpowiedz
  • 0
@RudyKanalarz Miliona daj sobie na lokatę pieniężna i żyj z odsetek, a za 500 tys wybuduj sobie dom. Koniec pracy, tylko podróże i hobby zostanie ))¯(ツ)/¯
To już lepiej kupić ze 3 mieszkania na wynajem bo na lokacie to ledwie się inflacja zwróci przy aktualnych stawkach, zresztą skoro op interesuje sie domem za 1.5mln a nie mieszkaniem za 300k to pewnie go stać
  • Odpowiedz
@RudyKanalarz: @Vvonsz: moja praca to moje hobby i nie zrezygnuję z tego, mieszkałem już w domu, w bloku a nawet na ulicy przez pewien czas, teraz marzę tylko o domu, który sobie upatrzyłem, kolega właśnie kończy budować swój dom i wcale landrynek nie ma, milion wydał na grunt i samą budowę, teraz się zastanawia nad kredytem by to wyposażyć, wszystko zajęło rok i mnóstwo stresu, więc wolę kupić,
  • Odpowiedz
@Vvonsz na lokatach inflacja nie zezre jak się z nich skorzysta z głową, z mieszkaniami problem tylko by się zrobił, bo trzeba znaleźć dobre miejsce ( łatwo można stracić), potem ew wyremontować i szukać najemców i się z nimi #!$%@?. Jedno mieszkanie max. Reszta na lokatę i troszkę na giełdzie w akcje Play way albo 11bit zainwestować. ważne żeby zdywersyfikowac, i jednocześnie mieć pewny, co miesięczny pieniądz do wyzycia, bez pracy))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@RudyKanalarz jeżeli oprocentowanie jest takie jakie podajesz to się zgadzam. Kiedyś jak z nudów w kolejce w banku czytałem ulotkę z ofertami lokat to to było poniżej 1% ale to było koło 2lat temu więc może się coś zmieniło ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz