Wpis z mikrobloga

Dobra, zainstalowałem Ubuntu (najnowsze) na starym netbooku i wszystko ssie pałkę. Gnome-shell i Wayland zjadają 80% CPU przy przełączaniu okien. "Podgląd" otwiera się kilkanaście sekund. Serio? :D Ja wiem, że to jest stary Atom i 2G ramu, ale już bez przesady. Zatem mam takie pytanie: Elementary jest jeszcze rozwijane?
#linux #ubuntu #elemantaryos
  • 14
@RedWizard: Ubuntu to jeden z najgorszych wyborów xD

Na Atomie z 2GB RAM z powodzeniem używałem swego czasu Minta. Ładuj Minta XFCE/mate, Xubuntu, Lubuntu i powinno być OK.

Elementary jest jeszcze rozwijane?

Ale to chcesz używać tego netbooka czy patrzeć jak ładnie wygląda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SunnO, @akubala, @wiskoler: XFCE wcale nie jest jakoś bardzo pamięciooszczędne. Myślę, że główny problem z Ubuntu leży w Waylandzie. Odpaliłem Elementary z USB i wersja live działa całkiem zadowalająco, myślę, że XFCE wcale nie będzie lepsze. Mint odpada z definicji.
I tak, chcę używać tego netbooka i chcę patrzeć, jak ładnie wygląda.
@RedWizard: Nie wiem do czego bedziesz używał tego Ubuntu, ale u mnie na też nie najmocniejszym lapku U strasznie muliło. Zainstalowałem na próbę, za namową kolegi, Manjaro ale ten mi nie podszedł i też był mułowaty. W końcu trafiłem na Minta z XFCE i lapek dostał skrzydeł.
@RedWizard: Ładnie wygląda, całkiem ja nie Linux. A da się przerobić przycisk zamykania okienka na prawą stronę? Nie wiem komu to przeszkadza, kiedyś nawet w jakimś distro wszystkie przyciski były po lewej zamiast po prawej...
Elementary jest jeszcze rozwijane?


@RedWizard: Łudzisz się, że elementary będzie lepiej chodzi? xD

To nie procek jest problemem w netbooku a GPU. Na tych nowszych systemach GPU atoma nawet nie obsługują OpenGL 2
@RedWizard: Bo interfejsy nie są aż tak cięzkie by wymagać GTX1080. Zobacz jak się zachowuje przy większej ilości okien, z włączonym jakiś wideo. Bo to, że sam pulpit działa to jeszcze nic. A na waylandzie ci zamulał prawdopodobnie właśnie bo wayland wymaga opengl 2 cośtam i możliwe, że przez to wszystko na procku było renderowane.