Wpis z mikrobloga

@name_taken: troche sie nie pokrywa, teraz to połączenie postaci w jedno to tak większa zmiana, głównie są to jednak niewielkie zmiany typu zmiana kolejności wydarzen, wprowadzania wątków kolejnych postaci (np. Watek Avarsarali w serialu zaczal sie wczesniej, tak samo wątek pani Pastor), w ataku na np. Io i Agatha King w książce to Prax, Amos i Bobby zeszli na Io a Holden poleciał na statek Aghata King, tego Costyar zaś tam
@name_taken: najdokładniej odwzorowana była chyba pierwsza książka. W kolejnych sezonach różnice są moim zdaniem coraz większe. Często coś dzieje się zarówno w serialu jak i książce, ale odpowiedzialna jest za to inna osoba. Przykładowo, w Caliban's War…


Natomiast ostatni odcinek streścił jakieś 25% książki, wprowadzając nagle kilka nowych postaci. W związku z tym nowe wątki mogą być dla widzów dość zaskakujące i oderwane od wcześniejszych wydarzeń.
@name_taken: Są jedynie po angielsku poza pierwszą jak na razie. Serial cieknie jak krew z nosa, mniej więcej 1,25-1,5 sezonu na książkę, a autorzy się nie obijają jak grubas od gry o tron i piszą po jednej książce na rok + jakieś krótsze spinoffy. Prawdopodobnie seria skończy się gdy Holden umrze ze starości (pomiędzy 1 a 5 książką upłyneło jakieś 10 lat książkowych a obecnie serial jest mniej więcej 5 lat
@naur: Nie czytałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) i nie wiem własnie jak sie za te spinoffy zabrac, czy zostawic je na deser czy czytac miedzy glownymi książkami. Teraz jestem w 3/5 Nemesis Games ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja rozdzielałem książki opowiadaniami. Akurat przed NG warto przeczytać The Churn o historii Amosa w Baltimore. Daje to tło do pewnych wydarzeń z piątej książki. Pozostałe opowiadania są mniej związane z główną fabułą.