Wpis z mikrobloga

@xDrope: nie mam, więc ciężko powiedzieć - w jakimś stopniu może być pewnie alternatywą dla kawiarki, chociaż już sam jest droższy. xD Z aeropressu kawy są lżejsze, o delikatniejszym i imo ciekawszym smaku - do espresso kawy są mocniej palone. Taka kawiarka 6 oz. zużywa ok 30g kawy i raczej nie można dać mniej (są niby jakieś reduktory na połowę), do aeropressu porcja to poniżej 20g. Jest jeszcze ciekawy dripper Wilfa
@HansLanda88: nie mam, ale chyba będę musiał kupić XD nie chciałem brać ręcznego, a elektryczny chyba od 200 zł minimum , więc jeszcze się decyduję. Polecasz jakiegoś w miarę taniego elektryka?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xDrope: mam fellow prismo, używałem kawiarki. To zupełnie inne kawy w smaku. Jak jeździsz czesto wyjazdy to aeropress jest niezaprzeczalnie lepszy. Idź do jakiejś hipsterskiej kawiarni, napij się takiej i takiej to się dowiesz. A i kawy z aeropressa zawiera bardzo dużo kofeiny mimo, że w smaku jest lekka. Kawa z fellow prismo jest naprawdę przyjemna i rzeczywiście można stwierdzić smak zbliżony do prawdziwego espresso.
@Mageronik: Z kawiarki kiedyś piłem i nie wiem czy kwestia kawy czy czego, ale było średnio. Ta sama kawa lepiej mi podchodziła z frenchpressa. Pijam zazwyczaj kawę z mlekiem. Czy warto dokupować prismo dla mojego zastosowania? Robi sporą różnicę do samego aeropressa?
@Mageronik: kupiłem aeropress i jestem pod wrażeniem :D. Mam tylko 2 pytania. Pierwsze, czy do mojego zastosowania brać prismo? I czy jest jakiś tutorial rozdzielający fazy robienia kawy w aeropressie np. pre-infuzja podbija smaki xyz, długość całego parzenia zmienia xyz, metoda invert powoduje itd? Bo wiem co chcę osiągnąć (intensywny smak, mniej kofeiny), ale po pierwszych testach różnych sposobów gubię się D:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xDrope: a jaka masz kawę? Invert to tylko wygoda. Po prostu eliminujesz możliwość upierniczenia kuchni:) na yt masz masę poradników, ale szczerze nie widziałem nigdzie mówiących dokładnie tego czego poszukujesz. Jak nie kupowałeś w zestawie z prismo to pobaw się samym aeropressem i poeksperymentuj z kawami, rodzajem mielenia itp. Na pewno prismo pomaga wyciągnąć bardziej intensywność kawy. Nie pijam już kawy z mlekiem od paru lat to niestety nie powiem Ci
@Mageronik: To póki co zostaję z samym aero, jeszcze jakiś młynek nabędę, bo póki co idą mi 2 kawy zmielone wcześniej pod aero. Jedyne co mnie przeraża to to, jak ta kawa klepie kofeiną D:. Dzięki za pomoc ^^