Wpis z mikrobloga

@Acrivec: na cholere go caly czas nosic ze soba? ja mam skitrany zawsze w aucie i nigdy go z niego nie wyjmuje. Jak auto ukradna to #!$%@? i tak jest ubezpieczone a zazwyczaj jak juz ukradna to tak czy siak przepadnie i nie zrobia z niego legalnie uzytku nawet z marnym dowodem rejestracyjnym... takze trzymaj po prostu w aucie i tyle
  • Odpowiedz
  • 1
@wxx71 bez dowodu nie zobaczysz odszkodowania z AC.
Osobiście zrobiłem notarialnie potwierdzona kopię dowodu która zawsze leży w samochodzie. Opinie nt legalności są podzielone, ale i tak mniejsza szansa na mandat niż w przypadku calkowitego braku.
  • Odpowiedz
@Acrivec: Za dwa tygodnie będzie można jeździć bez dokumentów, więc przemyśl zakup :)
@wxx71: w europie zachodniej dokumenty auta, można trzymać w aucie. U nas jest tak jak napisał @ember
Są nikłe szanse na zobaczenie odszkodowania w momencie gdy ukradną auto z dokumentami
  • Odpowiedz
@ember: faktycznie i nie zapowiada się na szybką zmiane :D A nastawiłem się już miesiąc temu, że nie będę musiał nosić papierów.
W przyszłym roku wybory, więc też tego nie ruszą, bo będzie znowu wstyd.

dzięki za zwrócenie uwagi
  • Odpowiedz
@modzelem: Najlepiej sprawdzić w OWU, czy jest zapis, że trzeba przekazać m.in. dokumenty pojazdu, albo czy w wyłączeniach wspomniano o tym, że brak dokumentu skutkuje brakiem wypłaty odszkodowania.
  • Odpowiedz