Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace
mirki, w jednym laptopie seryjnie siedział #windows #vista niestety dawno temu dysk został sformatowany i nie posiadam w nim partycji recovery. Istnieje możliwość zainstalowania visty która przyjmie mi klucz z naklejki? Chce aby ten system był oryginalny, czy nie ma takiej możliwości już?
  • 10
@woleratler: na 100% orginał, nie wiem skąd pochodzą klucze ale wiem że to orginał, na początku myślałem że to wałem bo klucz nie działał, skontaktowałem się z live chat microsoftu i rozmawiałem z miłą panią, zapytałem dlaczego mi ten klucz nie działa a ona zadała mi pytanie czy wymieniałem płytę główną, skłamałem że wymieniałem i kazała mi wcisnąć klawisz windows +r i wpisać prawdopodobnie komendę sui3 i wklepać kod...wklepałem i działa.
@plaisant: on kiedyś był oryginalny bo to był klucz OEM przypisany tylko i wyłącznie do jednego komputera. Stąd problem z wpisaniem go na innym (twoim) Dlatego support pytał o zmianę płyty głównej bo po takim zabiegu klucz przestaje działać (wykrywa inny komputer) Więc nie był to oryginalny klucz a to, że skłamałeś pewnie podpada pod oszustwo czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@woleratler: firmy często kupowały komputery do których było dawane 5 kluczy, może z stąd ten klucz pochodzi, lub z kompa firmowego który poszedł na śmietnik, ważne że jest orginalny i działa a że OEM to nie ważne.