Wpis z mikrobloga

@pierdze: Jakie fakty? Cytujesz statystyki CSO, a fakty są takie, że ogromna większość młodych, pomimo deklaracji, traktuje nauki swojego kościoła w najlepszym przypadku wybiórczo, o czym świadczy to, że 87% młodych zagłosowało wczoraj na tak. To nie jest religijność, tylko hipokryzja.
@JuneJohn: @chemik_kieszyk: Tak, dlatego wlasnie przytoczylem wyniki tego referendum w pierwszym poscie, bo mnie zaskoczyly, ze mimo deklaracji przynalezenia do KK opowiedzieli sie za aborcja. Mam nadzieje, ze w Polsce, jesli dojdzie do podobnego referendum, to ludzie nie beda sie sugerowac tym, co na ambonie mowi jakis gosciu.
@pierdze: Taki, jak widać katolicki, jak i obywatelska była milicja, DDR demokratyczny, czy CDU chrześcijańskie. Może jeszcze na poziomie symboliki, ale w głowach i działaniu nie.
Wypada tylko współczuć tym, którzy zostaną w tych "legalnych" skrobankach zabici, no i "mamusiom", które nie wiedzą co czynią.

Poza tym lepiej żyć w prawdzie- jeśli ktoś popiera aborcję, nie powinien mienić się katolikiem. Koniec kropka. Jak się nie podoba, droga wolna i volenti non
@JuneJohn: podobne zdanie mam o Tobie - jezeli cos komus zarzucasz, to fajnie gdybys napisal czego konkretnie dotycza Twoje zastrzezania.... i jesli to mozliwe, to dodal jakies zrodlo na poparcie swoich tez (jak to tlumaczylem powyzej wielokrotnie).

jeśli ktoś popiera aborcję, nie powinien mienić się katolikiem.


@PrinsFrans: gdyby stosowac ostra defnicje 'bycia Katolikiem' (osoby , ktora czyta i zna biblie , przestrzega przykazan.....itd), to by sie okazalo, ze mamy na
@ddd_81: a ja jestem zdania, ze to wylacznie kobiety powinny decydowac, czy chca aborcji czy nie - a faceci nie powinni tu sie wypowiadac, ale to jest mocno niepopularna opinia. i dlatego nie powinienes komus zakazywac dokonywania aborcji, bo to nie jest twoje cialo, nie jest twoje sumienie...itd.
@JuneJohn: mozesz wyrazac swoje opinie, ale nie przedstawiac swojego obrazu rzeczywistosci jako ogolnie 'panujacego' . w tym przypadku warto miec jakies dane, gdybanie nie jest ciekawe.