Wpis z mikrobloga

Restauracje w Forum Gdańsk: http://forumgdansk.pl/pl/restauracje
Same sieciówki i dwa McDonaldy xDD Tego w centrum brakowało! xDDD Jedyna restauracja na jakimkolwiek poziomie zrezygnowała z najmu (Vapiano). Widać na jaką wiochę mentalną u kupujących się to centrum targetuje. Taką tkwiącą jeszcze w czasach gdy wypad do McDonalda i centrum handlowego to był szyk (czyli głębokie lata 90), a nie szczyt wiochy tak jak teraz.

#gdansk #forumgdansk #forumaquapark #gastronomia
q.....q - Restauracje w Forum Gdańsk: http://forumgdansk.pl/pl/restauracje
Same siec...

źródło: comment_wu9NRB0cxORfUMPouJKo0qVky8tSswme.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Papasanbaba: Jak na razie jedna z knajp do których chodzi taki panicz jak ja przejeła lokal po mcdonaldzie w centrum wrzeszcza i prosperuje jak szalona. Bo normalni ludzie już wyrośli z cheesburgera w macu, chcą normalne jedzenie.

@krzysztof-es-545: Co dokładnie masz na myśli, że centrum dostosowuje się do wiochy mentalnej przyszłych klientów, czy odwrotnie, takie centrum tylko wiochę ściąga?
  • Odpowiedz
a nie szczyt wiochy tak jak teraz.


@qwarqq: XD

No cóż jeśli chcesz zjeść w dobrej restauracji to czeka się jakieś 1000m spaceru. A dla większości wybór będzie wystarczający żeby sobie coś zjeść podczas zakupów.
  • Odpowiedz
@qwarqq: Więc tak - powstaje centrum. Trwają badania przeprowadzane przez potencjalnych najemców dotyczące demografii, liczby, zwyczajów etc. potencjalnych odwiedzających. I na tej podstawie przyszły najemca podejmuje decyzję czy chce w to wchodzić czy nie i z jakim produktem.

Nie od dzisiaj wiadomo, że w Polsce, w centrach większych miast mieszka głównie autochtoniczna patola.

Teraz dodaj 2+2 :)
  • Odpowiedz
@qwarqq: @Papasanbaba: otóż to; chyba kuchenne rewolucje dobrze pokazują, w jakiej rzeczywistości funkcjonują w Polsce typowe restauracje.
Poza tym - w centrach handlowych wynajmujacy zwykle wymaga, by najemca był sprawdzonym przedsiębiorcą. Bo inaczej gdy masz restauratora z 3-5 lokalami które od lat hulają, a inaczej gdy to pierwsza placówka kogoś bez doświadczenia w gastronomii. A budżet na wykończenie lokalu rozbity na 10 lat czynszu sam się nie spłaci jak restaurator
  • Odpowiedz
Nie od dzisiaj wiadomo, że w Polsce, w centrach większych miast mieszka głównie autochtoniczna patola

@krzysztof-es-545: no niestety wiem, szkoda tylko że zamiast kształtować miasto świadomie, targetuje się na eksploatację finansową takiej patoli. Cóż, ale kolejny kebab i mcdonalds w centrum jest, każdy Seba i Mati się cieszą.

Bo inaczej gdy masz restauratora z 3-5 lokalami które od lat hulają, a inaczej gdy to pierwsza placówka kogoś bez doświadczenia w gastronomii.
  • Odpowiedz
Vapiano restauracją na poziomie?

@Kuplerstwo: dlatego napisałem JAKIMKOLWIEK poziomie :) wiem że nie są najlepsi, ale z oferty forum jedyni na JAKIMKOLWIEK poziomie. Reszta to typowe szambo sprzedawane w każdym z 33 centrów handlowych w Trójmieście.
  • Odpowiedz
@qwarqq: No bo to jest typowe centrum handlowe, tylko że przeskalowane, z #!$%@?ą architekturą, urbanistyką i w ogóle jest jednym wielkim rakiem. To czego byś się tam spodziewał? ;p
  • Odpowiedz
w ogóle jest jednym wielkim rakiem. To czego byś się tam spodziewał?

@czlapka: W sumie, czego innego można było się spodziewać na Targu RAKOWYM? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Urbanistyczny rak na Targu Rakowym, wszystko się zgadza.
  • Odpowiedz
@qwarqq: No bo przecież w sieciówkach to sama patologia je, chciałbym się dowiedzieć gdzie ty się dokarmiasz. Jak dla mnie dobra restauracja to minimum trzy gwiazdki michelin i trzeba wydać minimum te kilka stówek na dobre żarcie. A ty co? Dzisiaj znowu do restauracji gdzie ukrainiec robi ci średnie żarcie #!$%@?ąc na czarno za 3 zł na godzinę? xD
  • Odpowiedz
@powiedz_czy_ty_wiesz: Jak nie ma menu degustacyjnego na śniadanie to nie wchodze ( ͡° ͜ʖ ͡°) w Gdańsku jest kilka knajp w których można zjeść na poziomie, choćby Pobite Gary, Bistro Słowacki czy Aioli, i jakimś cudem jak wychodzę tam na lunch to zawsze wychodzi mi rachunek w sensownej kwocie dwucyfrowej. Ja nie mowie ze tam ma następna Metamorfoza powstać, bo to była i tak za droga knajpa
  • Odpowiedz
@qwarqq: > Jak na razie jedna z knajp do których chodzi taki panicz jak ja przejeła lokal po mcdonaldzie w centrum wrzeszcza i prosperuje jak szalona. Bo normalni ludzie już wyrośli z cheesburgera w macu, chcą normalne jedzenie.

Byłem raz w Aioli - uważam że jest bardzo przepłacone. Nie pójdę tam więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qwarqq: wszystko co dotyczy tego śmiesznego forum od dwóch lat komentuje DRAMAT. Miała być strefa gastro nietypowa dla CH a wyszło klasycznie. Świetna strefa się szykuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz