Wpis z mikrobloga

SZWAGIERKA JEST OD KILKU DNI W ELBLĄGU

Gdyby ktoś z Państwa nadział się na moją Szwagierkę, proszę jej nie mówić - NIE mówić! - o moim występie w Nowym Dworze Gdańskim. Kiedyś, z nieznanego mi powodu, zaczęła się interesować...

- A co ty właściwie za głupoty wygadujesz na tych swoich występach?

- Nic, co by ciebie mogło kiedykolwiek zainteresować. Nie lubisz mnie...

- Prawda.

- ...nie lubisz tego co robię...

- Prawda.

- ...protestowałaś, gdy twój mąż uparł się, bym to ja został ojcem chrzestnym twoich synów...

- Prawda!!!

- ... a teraz jakoś musimy z tym żyć i jest nam ciężko

- Prawda.

- ... i w tej naszej skomplikowanej sytuacji, chyba lepiej żebyś nie wiedziała co ja robię na moich występach i o czym opowiadam.

- No nie wiem...

- Mówię ci: nie chcesz wiedzieć. Po co ci to? Po co masz się męczyć? To są występy dla ludzi, którzy mnie lubią.

- Zawsze mnie zadziwia, że tacy istnieją...

Wtedy - a było to kilka lat temu, przed występem w Elblągu - udało mi się Szwagierkę zniechęcić i ostatecznie na występ nie poszła. Ale nie mam pewności, czy ta chęć w niej wymarła, czy jedynie została chwilowo uśpiona. A Szwagierka jest jak śpiąca kobra. Dlatego proszę:

Szanowni Państwo, Szwagierka jest zielona, je zdrową żywność, szczerze mnie nie cierpi zawsze i za wszystko, a teraz zajechała do Elbląga, gdyż mamy tam Pierwszą Komunię Świętą mojego innego chrześniaka. Nowy Dwór Gdański jest niebezpiecznie blisko Elbląga, a Elbląg to nie jest miasto ogromne - sporo ludzi tam się zna nawzajem, rozmawia ze sobą, a ponadto Szwagierka chodziła tam do szkoły. Więc jeśli ktoś z Państwa nadzieje się na moją Szwagierkę proszę z nią sobie rozmawiać o zdrowej żywności, o wspomnieniach ze szkoły, o ratowaniu padalców w lesie, o przeprowadzaniu żab przez jezdnię, natomiast temat Nowego Dworu Gdańskiego proszę pominąć.

Bo gdyby przyjechała na występ to... no może się tak zdarzyć, że ja powiem coś o Chrześniakach, a wtedy balanga się skończy. Szwagierka nie może mi niczego zabronić - jej synowie to moi Chrześniacy i mam do nich prawa, ale... Szwagierka ma prawa do swojego męża i gdyby On mnie poprosił, bym zaprzestał publikowania historyjek o Jego żonie i synach, wówczas będę zobowiązany i... Balanga się skończy.

wc

#cejrowski #heheszki #ciekaweciekawe #elblag
  • 1