Wpis z mikrobloga

@The_Orz: widze ze niedlugo sikorski bedzie na cos kandydowal, patryjne trolle juz zamiescily kilka wpisow na jego temat. powiedzcie grzeskowi ze nie tedy droga. trzeba szukac nowych mord. ten gosciu jest skompromitowany tak samo jak rudy karierowicz
@frank-papillon: Dzień bez spiskowej teorii dniem straconym. Bo oczywiście przecież niemożliwe jest, że ludzie po prostu przez łzy śmieszkują widząc "politykę" zagraniczną obecnej władzy. Nic nie jest przypadkiem. A jeśli jest, to znaczny że tym bardziej nie jest.
@frank-papillon:

akurat dzisiaj wam sie przypomnial i spamujecie nim wykop?


Akurat dzisiaj pojawiło się info o wypowiedzeniu umowy z Iranem. Przypadek??? Nie sądzę!!!

rozumiem ze neuropa teraz przeorientowuje sie z usa na rosje i popiera nordstream2


To znaczy, że nie rozumiesz,
@The_Orz: no tak. ostatnio angela pojechala do naszych rosyjskich przyjaciol. putin nas zapewnil ze norstream2 to tylko i wylacznie projekt gospodarczy korzystny dla europy i to wam wystarczy. moze w sumie wujek putin nie jest taki zly?
@frank-papillon:

wam

Zacznijmy od tego, że ja nie jestem żadnym kolektywem i nie reprezentuję nikogo poza sobą i własnymi poglądami.
A po drugie, Rosja stanowi dla Polski gigantyczne zagrożenie, a polskie władze w mojej ocenie robią wszystko żeby nas w objęcia tego zagrożenia wepchnąć.
@frank-papillon: Sama obecność nie byłaby zła, ale rotacyjny jej charakter świadczy że sami Amerykanie traktują ją jako coś przejściowego. W mojej ocenie taka forma obecności z wielu powodów prowadzi do fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Uważam, że jedynie jak najmocniejsza integracja z Europą jest w stanie zapewnić Polsce bezpieczeństwo i rozwój. I numery takie jak Nordstream wynikają właśnie z faktu, iż struktury ogólnoeuropejskie są jeszcze za słabe żeby zablokować taki rażący przykład egoizmu.
@The_Orz: póki co rotacja polega na tym, że co roku wymieniana jest cała brygada, która przyjeżdża kilkamiesiecy wcześniej by sie wdrożyć i przez ten czas stacjonuje podwójna liczba żołnierzy, bo co zabawne, nie wymienia się sam personel tylko celowo nowa brygada przyjeżdża z własnym sprzętem xD

Ponadto oprócz brygady z USA stacjonuje tu drugie tyle chłopa ze sprzętem w ramach NATO.

Teraz się mówi o wzmocnieniu rotacji z brygady do całej