Wpis z mikrobloga

#rozdajo #rozdajopatronite #patronite
Wpadłem na głupi pomysł.
Wymysliłem sobie, ażeby założyć konto na patronite, gdzie wykopki mogłyby wpłacac co miesiąc małą sumę (5-10 zł), z czego może by się uzbierało kilkadziesiąt złotych (a może zero...) I co miesiąc odbywałoby się głosowanie nad tematem przewodnim nagrody/nagród i te przedmiotowe nagrody losowane byłyby wśród patronów. W ten sposób małym kosztem ktoś co miesiac miałby jakiś fajny (albo i niefajny gadżet).
Czemu Patronite? Jest transparentny, widać ile miesięcznie wpływa na konto i łatwo się tego w poście podsumowującym rozliczyć, żeby nie było podejrzeń o ustawiaine/kradnięcie. Sam oczywiście wpłacałbym (no, niech będzie te 30 zł miesięcznie) pieniążek, jednocześnie nie biorąc udziału w losowaniu (dla mnie 3 dychymały pieniądz, a wypada zacząć :P), żeby nie być podejrzanym o ustawianie. Głupi pomysł? średnio głupi? Wypowiedzcie się w plusach i hejcie!
  • 10
  • Odpowiedz
@Bachal: Zostaniesz urzędnikiem. Ludzie wpłacają pieniądze i dostają je potem w różnych świadczeniach, po pomniejszeniu kwoty o m.in. ich pensje (czyt. np. prowizja dla patronite).

Jak ktoś chce się pobawić w takiego rodzaju loterię, to nie zabraniam oczywiście, ale z ekonomicznego punktu widzenia kiepski pomysł :C
  • Odpowiedz
@Nikolay: To zwyczajna rzeczowa odmiana lotto, wiele osob sie zrzuca, zeby jedna dostala cos o wiekszej wartości.Czasu w pracy mam od chu..., zapału do rozwijania się zero, więc czemu nie? CO mi szkodzi.
  • Odpowiedz