Wpis z mikrobloga

Dużo pisania przede mną, a skoro mi się aż tyle pisać nie chce to Wam tym bardziej nie będzie się chciało czytać, ale co mi tam xD

Będę jednak dobrym człowiekiem, więc tl;dr w spojlerze poniżej:


Na początek od siebie napiszę że na tej imprezie o której piszę niżej nie gadaliśmy o zarobkach, bo nie jestyśmy jakimiś snobami którzy się przechwalają tym ile im na konto wpływa, kwoty które podałem znam z zupełnie osobnych, prywatnych rozmów

Zacznę od stwierdzenia:

SPONSORING NA YOUTUBE TO MAŁY #!$%@? JEST.

Kojarzycie Patronite? Tak, ten Patronite na którym pani GONCIARZ zarabiała nawet 60000 zł miesięcznie?

To teraz pomyślcie jaką okazję przeoczył Tuczenko. Gdyby on założył sobie Patronite za czasów świetności (czyli remontu, donejtów od unko, celów zapełniających się tak szybko że Daniel nie wyrabiał z ustawianiem nowych...

"Zawsze można wycofać się z Patronite"

Pewnie że tak. Ale jest jedno ALE.

Spotkałem się ostatnio na planszówki, wódę i jaranie ze sporą ekipą znajomych. Przekrój społeczny od gościa który razem ze swoją narzeczoną zarabiają miesięcznie mniej niż ja sam przed zmianą pracy (3400 netto ich zsumowane zarobki, 4000 moje ówczesne), aż po człowieka na tajemniczym nawet dla ludzi z IT stanowisku "Senior Managing Solutions Architect" zarabiający kasę o której się nie śniło młodym klerykom (średnia z ostatnich 2 lat to około 44000 zł miesięcznie)

Wrzuciłem ciekawy temat do rozmowy - otóż jeden z uczestników imprezy rzucił hasłem, że przez ostatnie 2 lata nie zorientował się że równocześnie płacił abonament za Spotify którego już nie używał, oraz Apple Music.

Więc zapytałem ich o 2 rzeczy - ile razy zdarzyło im się zapomnieć zrezygnować z jakiejś subskrypcji (z własnej sklerozy) oraz drugie pytanie - czy zauważyliby że z ich konta w tajemniczych okolicznościach znika np 10-15, może 20 zł miesięcznie. Z jakiego powodu? A bo na przykład ich dziecko podpieprzyło im na chwilę kartę żeby jakiemuś Gonciarzowi czy Tucznikowi dodać te parę złotych miesięcznie.

Co się okazało? Ta najmniej zarabiająca para rzuciła się z odpowiedzią że pomimo tego że nie zarabiają kokosów to jakoś nie zwracają uwagi ultraszczegółowo na listę transakcji, więc istnieje szansa że nawet by tego nie zauważyli. Ze skrajności w skrajność? Gość zarabiający średnio 44000 zł na miesiąc powiedział: Człowieku, jakie 15-20 zł? Ja nie pamiętam kiedy ostatni raz logowałem się na konto bankowe, poza tym mam ich 4, na jedno wpływa wypłata z kontraktu, drugie służy do zbierania kasy z pasywnych źródeł dochodu, jedno jest kontem "wspólnym" z jego żoną, a do czwartego nawet loginu i hasła nie zna, i nie wie po co je ma. Wychyliła się tylko jedna para - prawniczka która obsługuje korporacje i nawet nie wie ile zarabia, jedno co wie to to że dużo (jak się zastanowiła to wyszło że jakieś 11-12k miesięcznie) a jej mąż jest kierownikiem budowy i mniej niż 8k miesięcznie do domu nie przynosi. Oni jako jedyni kontrolują swoje wydatki, choć od pewnego czasu zaczęli to zaniedbywać.

Do meritum: podejrzewam że sporo osób które na takim patronite wspierają swoich ulubieńców małymi kwotami potrafią o takim fakcie zapomnieć, a jakby ich dziecko im kartę #!$%@?ło i zasponsorowało kogoś niską kwotą (np. te 10-20 zł miesięcznie) to by tego nawet nie zauważyli.

Tak więc Tucznique mógłby mieć dzisiaj ładny dochód pasywny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#danielmagical #patostreamy #patronite
  • 4
@dziki: Ja nie zauwazyłem, że mi skarbówka 1500 zwrotu przelała, przejadłem to i po terminie zacząłem sie do nich burzyć o zwrot:) Tak do końca nie wiem o co chodzi w tym wywodzie, ale co by nie mówić o tym grubym cymbale, kasy zarobił więcej, niż wielu wykopków zarobi przez wiele lat cieżkiej pracy. Może jest głupi jak but, ale mimo wszystko miesięcznie zarabia/ł pewnie 2 razy tyle co Ty, więc
@dziki: Nie martw się tlucznik może i głupi ale nie zapominajmy że kasa za nie spełnione cele gdzieś jest a jak wiadomo gruby nawet na alko nie raz żydził więc pewnie się zabezpieczył finansowo.