Wpis z mikrobloga

Czesc,

Przyszedl czas, zeby kupic telewizor. Ubzdurałem sobie, ze chcialbym OLEDa i wybralem te dwa modele:
philips 55pos9002 // klik
LG OLED55B7V // kilk

Czytałem duzo o tych telewizorach, ale jakos nie moge sie zdecydowac. Z jednej strony Philips ma Ambilight, ktory dobrze by działał, bo mam Philips Hue. Z drugiej strony widzialem opinie, ze Android TV jest slaby i sie zacina. Dodatkowo support techniczny tez jest kiepski. Matryca w tym TV pochodzi od LG i jest o jedna generacje starsza niz matryca w LG OLED55B7V. Generalnie jest sporo nieprzychylnych opinii.

Jesli chodzi o LG, to widzialem same pozytywne recenzje, ale konsultant w sklepie mial pewne uwagi co do jakosci obrazu i polecal wybrac jednak Philipsa.

Czy ma ktos z Was doświadczenie z tymi telewizorami? Co byście wybrali? Telewizor bedzie głownie sluzyl do netflixa, youtube'a i twitcha.

#telewizory #pytaniedoeksperta #elektronika #kociochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
@Koka-Kola: Powiem tak, na przykładzie 43PUH4900/88 z Androidem. Da się żyć, może dosyć długo się włącza i czasami przytnie po wciśnięciu home (jak to android, porównałbym to do korzystania z Galaxy Ace 1/2 na Andku Gingerbread), ale za to masz aplikacje takie jak Kodi. Nie wiem czy dużo szybciej będzie chodził ten soft od LG, rodzice mają Sony (już z 4 lata) i wrażenia są porównywalne.
  • Odpowiedz
Android TV jest slaby i sie zacina.


@Koka-Kola: android tv jest przede wszystko okrutnie pocięty, w play-store nie masz prawie żadnych sensownych aplikacji (jeśli sobie myślisz że na android tv będziesz przeglądał wykop przez apkę, albo aliexpres czy coś... ) - nawet google chrome nie ma, ani google maps!
Jedyne wyjście to ręcznie na PCcie sciągać aplikacje z apkmirror na pendrive i instalować lokalnie ręcznie, ale wtedy wiadomo - nie zawsze
  • Odpowiedz
@Koka-Kola: Mam Android TV ale w NVidi Shield i to prawda ze Play Store nie ma wielu aplikacji ale to przez brak dostosowania w obslugi pilotem/duzego ekranu (nie air mouse i inne wynalazki)
  • Odpowiedz
@Koka-Kola: nie twierdzę że android TV to guano, po prostu trzeba zdawać sobie sprawę jak bardzo to ograniczony (specjalnie przez producentów) system, i że nie jest to tak "mam androida na telefonie, to na tv sobie zrobię wszystko tak samo przecież".
  • Odpowiedz