Wpis z mikrobloga

Dziś czuje dobrze



Idę dziś na mpk do pracy, przychodzę na przystanek, a tam na ławce leży telefon. Jakiś Samsung, raczej z tych najnowszych, bo smukły, dobrze wykonany (chyba A5). Ekran rozbity, ale sam telefon działa, 90% baterii. Blokada na ekranie, a na tym ekranie wszystko po niemiecku. Od razu pomyślałem że zadzwonię do znajomej, która ma niedaleko hotel (wola justowska here), czy przypadkiem nie ma u niej jakichś niemieckojęzycznych gości. W tym czasie pojechałem do pracy, biorąc ze sobą telefon i licząc ze ktoś zadzwoni, żeby ustalić. Niestety, trzy godziny i tylko powiadomienia z instagrama. W międzyczasie znajoma od hotelu dała mi znać, że nie ma u niej żadnych Niemców. Ale coś mnie tknelo, na powiadomieniach z instagrama były nazwy userow. Fakt, że tylko trzech, ale udało mi się namierzyć wszystkich trzech, do trzech napisałem i jeden się odezwał, że ma kontakt z tym, który zgubił telefon. No i poszło z górki, jakaś wycieczka, skauci czy inne harcerstwo z Austrii, po podaniu mojego numeru zadzwoniła do mnie opiekunka grupy, ustaliliśmy gdzie ma odebrać telefon, po godzinie telefon był u dzieciaka. Zaoszczedziłem nerwów pewnie rodzicom, jak i samemu właścicielowi telefonu.

No i #czujedobrzeczlowiek
#krakow
  • 21
  • Odpowiedz
@pral_i_slodzil: sam kiedy znalazlem iphone'a na stoku w czechach. Tez zablokowany, ale na szczescie ktos po jakims czasie zadzwonil na niego i w powiadomieniach pojawil sie numer. 15min pozniej telwfon trafil do wlasciciela co to sie popisywal przed kumplami jak on to skakac na nartach potrafi ;D
  • Odpowiedz
@pral_i_slodzil: Czy ty wiesz co ty właśnie zrobiłeś?
Jak on wróci do domu i opowie, że w POLSCE ! zgubił telefon i POLAK ! zrobił wszystko, żeby go odnaleźć i oddać mu telefon to oni tam chyba implodują.
  • Odpowiedz
@Iliilllillilillili: a może został taki bo jak był na wycieczce to zgubił telefon, i taki Mirek wykopowicz go nie oddał i zemścił się. Tu trzeba myśleć przyszłościowo. Może właśnie zostaliśmy uratowanie przed 3 WŚ
  • Odpowiedz