Wpis z mikrobloga

Cześć, programuje od roku w javie + spring hobbistycznie. Chcę napisać aplikację dla rodzinnej firmy i zastanawiam się nad jakąś inną technologią. Po prostu po tym czasie dochodzę do wniosku że java + spring co raz mniej mnie bawi i nie wiem czy chce w tym coś jeszcze robić.
Także teraz pytanie na jaką technologię się przesiąść? Ogólnie chodzi mi tylko o część serwerową do której będzie łączył się client android + client web angular. Przy poleceniu technologii byłbym wdzięczny za powiedzenie co wam się w niej najbardziej podoba, a czego w niej nienawidzicie :D.

Z góry dzięki :D

#programowanie
  • 10
@kriszu: Nie napisałeś co dokładnie appka ma robić, ale rzuć okiem na Django. Bardzo przyjemny framework, z panelem admina, ORM, autentykacja i autoryzacją OOTB. Do tego rozbudowana dokumentacja, żywe community, które stworzyło mnóstwo dodatkowych bibliotek takich jak na przykład django rest framework, które w prosty sposób pozwalaj wystawiać API. Duże możliwości konfiguracji, a dopóki nie ma wymagań z czapy to prawie na pewno da się to zrobić w prosty sposób właśnie
@safety_dance: Głównym rdzeniem tej aplikacji, z którym mam największy problem w spring security. Jest on dla mnie dość trudny do opanowania bym mógł jakieś customowe rejestracje robić. To jest właśnie zrobienie zrobienie w miarę fajnej autoryzacji. A tak poza tym to będzie troszkę bardziej rozbudowany CRUD + chat + przesył dokumentów oraz zbieranie lokalizacji z telefonu.
@kriszu: Tak z głowy to django rest framework do REST-owego CRUD-u + autoryzacja dla zasobów ,django-channels do chatu opartego na web socketach, django-sendfile do kontrolowania dostępu do zasobów statycznych serwowanych spoza appki. Wszystko zajebiście udokumentowane. Do autentykacji mnóstwo bibliotek, które w 5 minut pozwolą Ci wpiąć logowanie przez serwisy społecznościowe, CAS i korzystać z JWT jeśli tylko będziesz miał na to ochotę. Nazwij to, a na 99% ktoś już stworzył rozwiązanie