Wpis z mikrobloga

Mirki takie pytanie. Wczoraj byłem n ślubie i pod koniec ceremonii ekipa filmowa wyciągnęła #dron #drony #dji #phantom

I takie dwa pytania czemu tym dronem tak rzucało pomimo braku wiatru - nie mógł utrzymać pozycji. Dzień wcześniej widziałem drona tez phantom i on już ładnie utrzymywał pozycje pomimo deszczu i lekkiego wiatru. Wina operatora?

Drugie pytanie to czemu pilot zaczął nagle mocno wyć (alarm jakiś ? ) podobny dźwięk jak w alarm samochodowy?
  • 6
@bi-tek: być może wina gps, kiedy dron nie może złapać sygnału przechodzi w tryb ATTI (czyli bez pozycjonowania przez gps). Może być trzecia opcja to jakaś usterka: silnik, regulator itd.

Pilot może pikać z różnych powodów: niski stan baterii, brak połączenia z dronem, komunikat alarmowy z drona.
  • 0
@polski: a powiedz mi jeszcze jaka jest minimalna odległość startowania / ladowania dronem na imprezach typu ślub czy cos? Bo zaciekawiło mnie to ze zważywszy ze operator drona wybrał miejsce gdzie stali ludzie i wylądował 50-70 cm za plecami gości weselnych.
@bi-tek: nie ma dokładnych przepisów, bo to byłoby bez sensu. Operator jest odpowiedzialny i musi myśleć aby nikomu nie zrobić kuku. Każdy manewr dronem to ryzyko, latanie nad ludźmi największe w razie awarii sprzętu, błędu operatora czy zdarzenia losowego - wkręcenie ptaka w śmigło ;) Ktoś z gości może dla zabawy czymś rzucić przez co dron spadnie prosto w ludzi.
  • 0
@Rosh: wył z dobre 5-8 min wisząc w powietrzu ok 4-5m nad ziemia a operator stał od drona może z 4 metry. Do kobiety która pilotowała podszedł drugi s ekipy coś poklikal i przestało