Wpis z mikrobloga

"Jak ktoś chce w tej pracy zostać bohaterem, to jedyna opcja, że będzie na miejscu zdarzenia w chwili jego trwania. Nikt za naszą pracę nawet nie podziękuję" - te słowa usłyszałem szkoląc się na Operatora Numerów Alarmowych prawie dwa lata temu. Na palcach jednej ręki zliczę ile razy przez ten czas usłyszałem "Dziękuję". Ale ja dziś nie o tym...

Rzeczywiście, aby stać się bohaterem będąc Operatorem trzeba być na miejscu.

#przemyslenia #zpamietnika112 #pracbaza

insystem - "Jak ktoś chce w tej pracy zostać bohaterem, to jedyna opcja, że będzie na...

źródło: comment_BOPOftXc6upzImOSlm8CoNcH5Ne8t1yO.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jamniczek97 i to chcą dać dyspozytorom Medycznym gdy przejdą pod skrzydła wojewody. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie za to pracował

@insystem


@blackangelPL: Nie, nie chcą tyle dać DM jak przejdą pod skrzydła wojewody, stawki są większe niż dla operatorów. Pensie są znacznie lepsze. Począwszy od głównego, zastępcy i kierownika. Do tego do przelicznika 1 DM na 200k ludzi nie będzie się wliczać wysyłających, a tylko przyjmujących. Więc
  • Odpowiedz
@insystem teraz są większe bo nie są pracownikami wojewody. I na cholerę ci przelicznik do wysyłających przecież on tylko wysyła ważne żeby miał kto odebrać połączenie i zebrać WŁAŚCIWY wywiad
  • Odpowiedz
@insystem teraz są większe bo nie są pracownikami wojewody. I na cholerę ci przelicznik do wysyłających przecież on tylko wysyła ważne żeby miał kto odebrać połączenie i zebrać WŁAŚCIWY wywiad


@blackangelPL: bo teraz do przelicznika wlicza się wysyłających. Przy DM, które mają 7 stanowisk (według przelicznika 1/200000) to dwa są wysyłającymi. Zatem do odbioru zgłoszeń z terenu gdzie potencjalnie mieszka jakieś 1 400 000 odbiera 5 osób. Są województwa, gdzie wywiad nie jest ważny, bo pelikaniki przyjmują wszystko jak leci, ale to według mnie kwestia organizacji danego dysponenta.

Teraz pensje są większe, bo chłopaki i dziewczyny walą dodatkowe godziny na kontrakcie. Niektórzy cisną po 280+ godzin w miesiącu na słuchawce, więc kasę mają fajną. Na temat podwyżek dla ratowników, dyspozytorów oraz pensji zgodnie z planem nowej ustawy będzie dyskusja na przyszłotygodniowej Naradzie Krajowej
  • Odpowiedz
@insystem mówienie że dyspozytor wszystko przyjmie to tak samo jakbym powiedział że u was nie ma filtracji podczas trochę większej akcji.


@blackangelPL: Nie wiem jak Twoja DM, ale zdawaj sobie sprawę, że są DM, które przyjmują wszystko, bo nie dyspozytorzy nie chcą skarg, czy kar finansowych. Mogę mieć większy wgląd na sytuację niż Ty, ze względu na moją funkcję w SWD. Są DM, które całkiem dobrze działają, odrzucają to
  • Odpowiedz