Wpis z mikrobloga

@pawlo74: ja zrozumiałem, że implementacja LN zablokuje technicznie możliwość przesunięcia przecinka (zer) w bitcoinie, bo to LN jest właśnie takim przesunięciem. Ciężko będzie zgrać ze sobą różne konfiguracje dwóch implementacji (btc i ln) wiec z góry trzeba się umówić na sztywne wartości ile co ma mieć zer.
Ciekawe jest też to że wspomniał o litecoinie jako „drobnej części” bitcoina dla mas.
  • Odpowiedz
Dlaczego nie można usunąć z kodu źródłowego BItcoina limitu 21 mln monet?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Das-Coin: można, forkiem.
Tylko nikt takiego forka by nie używał ani nawet nie kopał. Wymarłby
  • Odpowiedz
Dlaczego nie można usunąć z kodu źródłowego BItcoina limitu 21 mln monet?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Das-Coin: spróbuj zmusić albo przekonać mnie i innych abym zainstalował na swoim pełnym węźle. Powodzenia. Hard fork w zdecentralizowanej sieci jest niemoźliwy bez podziału.
  • Odpowiedz
@Amelcio: wpierw się zastanów komu taka zmiana by się opłacała. Tylko ta jedna grupa ludzi używałaby i promowała forka z wyższym limitem
  • Odpowiedz
Ciężko będzie zgrać ze sobą różne konfiguracje dwóch implementacji (btc i ln) wiec z góry trzeba się umówić na sztywne wartości ile co ma mieć zer.


@MysGG: w takim razie czy można w LN dalej przesunąć przecinek niż tylko tak jak teraz on 3 miejsca? Czy może znowu napotkamy jakieś problemy techniczne?
  • Odpowiedz
w takim razie czy można w LN dalej przesunąć przecinek niż tylko tak jak teraz on 3 miejsca?


@pawlo74: z tego co się orientuję to da się, bo to liczba ustawiana przez otwierającego kanał. 3 miejsca to tylko umowna liczba na teraz.

Wrzucam dobre wideo obalające wiele mitów na temat LN i moim zdaniem całkiem konstruktywne. Co prawda opowiada bigblocker, ale mocno się angażuje w LN i dobrze tę technologię
MysGG - >w takim razie czy można w LN dalej przesunąć przecinek niż tylko tak jak ter...
  • Odpowiedz
z tego co się orientuję to da się, bo to liczba ustawiana przez otwierającego kanał. 3 miejsca to tylko umowna liczba na teraz.


@MysGG: orientujesz się czy wiesz? Nie wystarczy mi niestety taka odpowiedź ja chciałbym być pewien.
  • Odpowiedz
W LN można faktycznie prościej i bez żadnych zmian onchain.

W BOLTach posługują się jednostką millisatoshi, ale w niekórych częściach dokumentu widnieją takie jednostki jak milli, micro, nano i pico.


@virtualtree: w porządku to mi wystarczy. Lepiej nie robić żadnych hard forków.
  • Odpowiedz
@MysGG: To jest złe wideo, bo mówi nieprawdę. W końcowej wersji protokołu transakcje nie są rozsyłane po całej sieci. Po to jest to 48h godzin o którym też mówi, jak druga strona wyśle starą transakcję to masz tyle czasu na wysłanie nowszej. Jak nie wyślesz to tracisz.

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/875avi/hackers_tried_to_steal_funds_from_a_lightning/
"FYI this wasn't a hacker, but a user on the LND slack who had a corrupted channel database, restored an old backup,
  • Odpowiedz
@megaloxantha: o tym też mówił Rafał w wideo. Jeden kanał może Cię "zrobić w konia", ale od czego jest cała reszta? Wszystkie inne nody i górnicy patrzą przecież każdemu na ręce. Błędne/utracone transakcje po prostu nie są akceptowane przez resztę sieci.
  • Odpowiedz
@MysGG: raczej każdy sobie po prostu uzbiera caly sat tylko że co jakiś czas np co minutę robię mikro tx zarabiam 0.01 sat, a co dzień wypłacam. Zresztą i tak i tak z zamykaniem kanału będę czekał więc czekanie na cały sat to chyba najmniejszy problem skoro zamknięcie kanału będzie zawsze pewnie kosztować tysiące sat.
  • Odpowiedz