Wpis z mikrobloga

Drogie Mirko a w szczególności #rozowepaski
Jakby komuś przyszedł do głowy głupi pomysł zamówienia czegokolwiek na stronie www.dersay.eu to niech się jebnie w czambo najpierw. Ale od początku.

Zero biegłości we mnie w różnych #aliexpress czy innych cebuladeals. Zamówiłam 3 rzeczy na rzeczonej wyżej stronie #dersay, opłaciłam i czekałam. I czekałam. I czekałam. I gdy dostałam pierwszą przesyłkę okazało się, że pan janusz Adrian Jasiński z Lublina sprzedaje itemki z aliexpress o wartości 2$ za jakieś 100zł XD Oczywiście napis na zegarku ze zdjęcia magicznie zmienił się z amerykańskiej nazwy na jakieś krzaczki. No ciul, myślę, dałam się zrobić na szaro. Odesłałam towar nr 1. Towaru nr 2 i 3 dalej nie było, bo przecież to inny chińczyk wysyłał pewnie. Doszły gdzieś po miesiącu, odesłałam zgodnie z informacją na stronie na polski adres. No i mija tak któryś miesiąc, kasy brak, kontakt ogranicza się do tego, że ja piszę elaboraty, a pan Adrian Jasiński z Lubina z ul. Frazerów 3 NIP 7171832449 odpisuje mi, że "już zaraz w tym tygodniu będą pieniądze". Ogólnie te 160zł nie sprawi, że świat mi się zawali, ale nie lubię złodziejstwa, dlatego O S T R O Ż N I E.

Telefonu brak. I te certyfikaty ZAUFANA FIRMA, BEZPIECZNY E-SKLEP XD

Aha, na fb negatywne komentarze są kasowane z prędkością światła, nawet mnie już zablokowali bo nie mogę żadnego dodać. No ale z mirko nie usuną. Więc może ktoś najpierw trafi na ten post zanim coś kupi u tego złodzieja.

#oszukujo tak minimalnie #afera #kradno #dersay #adrianjasinski
  • 11
  • Odpowiedz
@Shadou: Płaciłam chyba mTransferem. Gdybym zapłaciła PayPalem to jakie miałabym możliwości? Obecnie zostaje zgłoszenie człowieka na policję, co zamierzam zrobić na dniach, bo będę miała trochę wolnego.
  • Odpowiedz
Obecnie zostaje zgłoszenie człowieka na policję,


@Vydra: Idź do rzecznika praw konsumenta jeśli w ciągu 14 dni nie odda hajsu od czasu gdy otrzymał zwrócony towar a nie zaraz na policje. Chyba, że chcesz zgłosić jaki biznes prowadzi to Cię zmartwię - to legalne (dropshipping).
  • Odpowiedz
@schreder: Może rzeczywiście tak zrobię, chociaż pamiętam, że z 10 lat temu jak miałam podobny problem to rzecznik był wiecznie nieosiągalny, a policja pomogła i w tydzień dostałam zwrot pieniędzy. Spróbuję tym razem, dzięki.
  • Odpowiedz
@Vydra: ja zwykle piszę z informacją (wysyłam pocztą za potwierdzeniem odbioru i mailowo), że czekam na pieniądze do danej daty. Jeżeli kasy nie ma do tego czasu to zakładam sprawę w sądzie. A wtedy już idzie szybko, i jest kasa + odsetki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Vydra: Dokładnie jak @Legendowsky napisał. PayPal ma ubezpieczenie i ochronę jeżeli dostaniesz coś innego/nie dostaniesz w ogóle zgodnie z umową kupna. Karty w przeciwieństwie do przelewów/blika również są ubezpieczone przez bank i przysługuje charge back.
  • Odpowiedz
@Vydra: udało Ci sie uzyskać zwrot pieniedzy. Moj rozowy tez zamowil swie rzeczy i jedna w ogole nie przyszla a minelo juz 3 miesiace a na maile koles nawet nie odpisuje
  • Odpowiedz