Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagów #monitory i #pcmasterrace - proszę o pomoc w wyborze monitora, bo im więcej czytam tag o monitorach tym większy mętlik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Komp - monitor na tę chwilę będzie podłączony do laptopa z 2010 roku z kartą Radeon HD5730, w przyszłym roku planowana stacjonarka z kartą w stylu 1060, może 1070, zobaczymy jak będzie stał kurs dolara.

2. Zastosowanie - głównie gry, natomiast z tego co widzę czytając o monitorach pod hasłem gry większość widzi TN 144Hz i 1ms do jakichś esportowych wygibasów, natomiast mnie gra online nie interesuje kompletnie, bo gry w które gram to GTA3, Vice city + klasyki z GOGa - X-Wing, RPGi itd. Z nowych gier to po upgrade chciałbym na wysokich detalach przejść GTA V i Wiedźmina 3.

Reszta czasu to przeglądanie netu i co jakiś czas film.

3. Rozmiar - raczej 24 cale, muszę pomierzyć czy 27 ma sens.
4. Matryca - przez fakt, że nie fraguję noobów online to chyba ważniejsze jest ładne odwzorowanie kolorów niż odświeżanie więc raczej celować w IPS albo VA?
5. Cena - jakby udało się w 1200 zamknąć byłoby git, ale na propozycje trochę droższe też chętnie spojrzę.

Z wszystkich monitorów, które ostatnio przeglądałem, chyba najfajniejszy wydaje mi się https://www.x-kom.pl/p/299230-monitor-led-24-269-lg-24mp88hv-s-srebrno-bialy.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click
jeśli ktoś posiada - będę wdzięczny za wskazanie jego wad i zalet.
  • 11
Aha jeszcze punkt 6. Proporcje ekranu - Czy w przypadku takiego rozrywkowego wykorzystania + zero programowania, czy edytowania tekstu lepiej brać16:10 czy jednak brać 16:9 bo będzie sprawiać w starszych grach mniej problemów?
@PdG_PL: hejka, i jaki monitor wybrałeś? bo też czegoś szukam tak do 1000 zł z IPS, też planuję ponadrabiać gry typu GTA V, Far Cry itp., a i może jakąś konsolę kiedyś podepnę pod to... :)
@AgentGecko: w końcu żaden. Odłożyłem na późniejszy czas zakup monitora. Przy takiej pogodzie i tak mało czasu spędzam przy kompie :) Najbardziej skłaniałem się ku LG 23,8" INFINITY 24MP88HV-S i pewnie to jego kupię.