Wpis z mikrobloga

Hej! Oto R230 kupiony prawie 2 miesiące temu i od tego czasu oto lista rzeczy, które powinniście wziąć pod uwagę kupując taki samochód: cena samochodu + jakies 25% na serwis = budżet. Po 3 tygodniach wymiana węża kierowniczego, wymiana węża do ABC. Oprócz tego: wymiana pompy ABC, wymiana kompresora klimatyzacji na mocniejszy (rzekomo - tak mi powiedzieli), przeprogramowanie ECU (zaczął wchodzic missfire na 12 cylindrze) i sporo innych mniejszych prac. Czy warto? Oczywiście, że warto! Ten samochód wręcz poraża mocą (wtedy dosłownie człowiek walczyi życie;), ale tylko wtedy kiedy mocniej nadepniesz pedal gazu. Oprócz tego, jest to bardzo wygodny krążownik z masażami, wentylowanymi siedzeniami etc. No i ten hardtop to dzieło sztuki. Co planach? Car audio na jakieś sensowne 2din (obecnie dramatyczne jakieś z Windows CE i 512 mb ramu, które zawiesza się co 10 sekund) oraz wymiana głośników (tweetery są gdzieś koło kolan, więc kiepski to brzmi). Jeśli możecie powiedzieć jakis fajny system audio (z obsługą kamery cofania etc) - będę wdzięczny. Spalanie? Średnie ok 14l/100. Zasięg to jakieś 400-500km. #pokazauto #mercedes
mahalladamnit - Hej! Oto R230 kupiony prawie 2 miesiące temu i od tego czasu oto list...

źródło: comment_oB7yXrCUe1UqiszKSxRcKOuVNpOGak26.jpg

Pobierz
  • 26
@quit13 Są takie z V6? To chyba będzie SL350 prawda? Szukałem SL500, ale wszystkie były w opłakanym stanie. Czystym przypadkiem trafiłem na tego potwora. Takie samochody kupuje się bardziej sercem niż głową. Bo i po co komu tyle cylindrów skoro wszędzie są radary ;). Tak czy inaczej - przez te kilka sekund można się poczuć jak w startującym samolocie. A do tego wygląda lepiej (moim zdaniem) niż R231 czy najnowszy SL.
@mahalladamnit ja mam C215 na ABC i powoli też już ciśnienie spada poniżej 100 bar ( ͡° ʖ̯ ͡°) i padł mi nie dawno czujnik poziomowania w prawym przednim kole i pokazuje czasami sprzeczne wartości i wywala jakże lubiany przez nas błąd : ABC visit workshop ( ͡º ͜ʖ͡º). Ale mimo tego, nie miałem nigdy lepszego zawieszenia, trzyma się drogi jak Cygan zasiłku,
@mahalladamnit a jeśli chodzi o radio to moze być ciężko, jeśli masz BOSE, Ponieważ idzie on na swiatlowodach, ale jeśli już ktoś zmieniał na inne radio to być może przerobili instalacje, lub nie było fabrycznie BOSE
@Lunarr50 CL - piękny samochód :). Bardziej praktyczny z uwagi na 4 siedzenia. Również jest w wersji z 12 cylindrami z tego co pamiętam. ABC potrafi płatać figle - jednak można te rzeczy naprawić za względnie niewielkie pieniądze (porównując do cen dealera oczywiscie). Np. pompę zaproponowano mi za 11k. Ale po chwili znaleźli inna, już za 5 ;). Stara pompę oddam do regeneracji i niech sobie leży w razie czego. Kilka dni
@Lunarr50 Byl Bose i właśnie przez to, że poprzedni właściciel wymienił na inne - głośniki podpięte są z pominięciem wzmacniacza. Czytałem trochę o tym i ludzie piszą, że ten bose też taki sobie. Kontaktowałem się tutaj z kilkoma firmami i za 2k założą wzmacniasz + jakieś radio na Androidzie (przynajmniej 2GB ramu). Myślałem tez czy nie spróbować zrobić tego samemu w oparciu o Raspberry Pi, ale to może być trochę wolne (1GB
@efceka Gość od którego go kupiłem kolekcjonuje samochody. Pokazał mi Cadillaca z 79, Corvette z 81. Oryginalne z Saudi, ale pracuje w Dubaju. Wrażenie zrobiło na mnie to, że w tym SL jest nawet oryginalny pokrowiec na karoserię, siatki do bagażnika etc. Oczywiście sprawdziłem wcześniej Carfax i wszystko czyste. Obecne na rynku dostępne jest 0 SL600 :). Cieszę się z niego jak dziecko :)