Wpis z mikrobloga

Mam w lapku do wymiany układ graficzny. Gościu woła za to 400 zł, moja karta to Radek HD7730M, sam lapek jest z 2012 czy 2013 roku. Czy w serwisie mogą mieć jeszcze dostęp do nówki sztuki takiej karty czy koleś odwali jakieś refurbished i skosi mnie na 4 stówy? Karty w ogóle nie wykrywało, dostałem zdjęcie z Menedżera urządzeń, że już wykrywa, karta niby taka sama jak moja, ale podejrzewam, że jest to dokładnie TA sama karta, sama usterka była trywialna, a ja zapłacę jak za zboże. Co myślicie?

#it #komputery #pytaniedoeksperta #amd #kartygraficzne
  • 6
Pewnie Ci podgrzał hot airem rdzeń i mówi, że wymienił xD


@Krathac: No właśnie problem z kartą wystąpił po upadku zamkniętego lapka będącego w torbie z wysokości jakichś 30 cm :P Myślałem że poszły jakieś luty czy coś (co jest bardzo mało prawdopodobne, ale jednak możliwe), a dostaję info, że "karta jest odbarwiona, co wskazuje na mocne eksploatowanie" (bullshit, po zakupieniu wcale nie grałem jakoś specjalnie dużo, a w ciągu ostatnich
@Psychopathy_Red: Robiłem kilka lat temu kurs naprawy laptopów w serwisie i wymiana takiego układu (o ile nie jest w jakimś gnieździe) jest bardzo trudna i trzeba mieć dobry sprzęt, by to zrobić. Jeżeli rzeczywiście chce wymienić układ, to cena mnie w ogóle nie dziwi, ale może da radę taniej. W większości przypadków podgrzewa się rdzeń hotairem i zazwyczaj działa, ale jak jest w tym przypadku nie mogę powiedzieć, bo sam musiałbym