Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojawiło się znalezisko na temat pożarów składowisk odpadów, tutaj macie zdjęcie, które dodałem już pod znaleziskiem. dodatkowo filmik. W akcji uczestniczyło ponad 20 wozów strażackich z czego jeden specjalistyczny przyjechał aż z Torunia- taki, który na bieżąco nabijał strażakom aparaty tlenowe z tego co zrozumiałem. Strażaków uczestniczyło ponad 100. Istniała obawa, że pożar ogarnie las, który znajduje się tuż obok, a wiatr wiał w jego kierunku. [Mapa](https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1YaVS-NdybyI_AuXOspvfKJL4mtaGSLDX≪=52.95932881008772%2C17.914838799999984&z=15)

W takich sytuacjach zawsze wychodzą na jaw jakieś problemy. W tym wypadku okazało się, że najbliższy hydrant był nieczynny, a następny był w takiej odległości, że bardziej opłacało się użyć motopomp, które czerpały wodę z Noteci. Dodatkowo wozy jeździły czerpać wodę z rzeki w mieście. Tworzyły się aż korki z pojazdów gaśniczych. Akcja trwała bardzo intensywnie od około 23 do godzin popołudniowych następnego dnia. Akcją dowodzili strażacy ze Żnina, którzy szacują, że dogaszanie tych hałd potrwa do 2 tygodni. Wygląda to tak, że spych jeździ po tym placu i leją wodę do środka, bo są miejscami ukryte w głębi płonące śmieci. Nieoficjalnie pojawiło się podejrzenie podpalenia. Zdjęcie tego jak kopci dziś wstawię w komentarzach. Mnie nie było na miejscu, ale staram się z info, które dostałem od rodziny stworzyć jakiś sensowny komunikat.

Skoro istnieje możliwość, że mamy w Polsce wiosenny wysyp pożarów składowisk odpadów, które podtrzymują zimowe inhalowanie nas rożnymi ciekawymi substancjami i stwarzają zagrożenie dla otoczenia, to może warto trzymać rękę na pulsie. Ja o tej sprawie usłyszałem dopiero przy okazji znaleziska i pożaru koło domu mojego dziadka.

Pobierz Berkas - Ostatnio pojawiło się znalezisko na temat pożarów składowisk odpadów, tutaj ...
źródło: comment_MU0ciSM1VrpXvuYHCuKfgBbc5X7hzcBc.jpg
  • 3