Wpis z mikrobloga

@Gasquet: 700 zł? ja prdl nie wiedziałem, że to aż takie drogie.
Dziewczyna czuje się dobrze, kleszcz był dość mały, więc najprawdopodobnie ugryzł ja wczoraj wieczorem, a dziś rano już przez przypadek go oderwała
@miniacz: Jeżeli usunęła go przed upływem 24h to ponoć unika się zakażenia. Dziewczyna może skonsultować to z lekarzem, ale prawdopodobnie wystarczy obserwacja ugryzionego miejsca czy nie powstaje rumień wędrujący, na pewno nie przyjmować od razu antybiotyku tak na zaś. Jeżeli jednak chcecie wysłać kleszcza to macie na dostarczenie go do laboratorium 48h i musi być w tym czasie przechowywany w niskiej temperaturze (ok. 4 stopni). Ewentualnie po kilka tygodniach (chyba 4
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@miniacz:

Dodam jeszcze, że są różne testy, przeważnie wykonuje sie je 3-4 tyg od ugryzienia. Najlepiej iść do rodzinnego i naściemniać, że ugryzł klecz i od tego czasu ma sie dziwne objawy np gorączke, rozbicie, osłabienie...wtedy wyda skierowanie i nic nie zapłacisz - z tym że ten test daje wynik pewny +/- 70%, w zasadzie nie ma testu dającego 100% pewność, musiałaby wydać z 5 tys na szereg różnych badań wykluczających