Wpis z mikrobloga

@niemampomyslunannick: kiedyś była lepsza, jak na sieciowe to bardzo dobra, teraz jest tylko dobra. Choć jak ostatnio byłem to akurat mocno nieudana wyszła.

Z sieciowek teraz to stopiatka jest najlepsza i jak coś to nawet jest moja pizzeria z wyboru.

Z tych nieznanych to Pippo w Boguchwale (raczej nie wożą, brać po jednej na głowę, bo małe (ale tanie)).

Dla ludzi z wyrafinowanym podniebieniem - Cilento. Bardzo ładne, ale moim zdaniem
@niemampomyslunannick: Wg mnie słaba. Kiedyś zamówiłem pizzę góralską z żurawiną, myślałem że będą na niej suszone owoce żurawiny. Otóż nie. Przyjechała zwykła pizza z serem posmarowana po wierzchu dżemem żurawinowym. Dali mi do tego jeszcze sos czosnkowy i ketchup xD Dramat. Na pewno mogę polecić: Cilento(typowo włoska), Red Pizza(moja ulubiona, pizza typowo 'Polska', grube ciasto, dużo składników dobrej jakości), Amore też jest smaczna, Gondola, też włoska pizza.
@niemampomyslunannick: Pasieka na jałowego Cię też nie zawiedzie. i to co pisali przedmówcy np. pippo, jeśli chodzi o Red pizza na hetmańskiej to mi nie podeszła ze względu na właśnie "polskie" ciasto. Z nie wymienionych dodam Capital park pizza i Dextera- uwaga bo na dowóz zawijają pizzę w folię aluminiową przez co często ciasto się zaparza i staje lekko gumowate jak za długo tak poleży - mi to odpowiada, inni narzekają,