Wpis z mikrobloga

@khurghan: ej to ja się podłączę: chciałbym oglądać obiekty głębokiego nieba (najlepiej z jakimś montażem pod który podłącze aparat na długie czasy naswietlania) warunki mam zajeebiste na wsi - totalne zadupie :D co polecisz? do 2k :P
@khurghan: miasto - tylko tu mam balkon. Ale mam tez możliwość jechać na wieś o każdej porze dnia i nocy i to tam planuje głównie prowadzić obserwacje. Nigdy nie obserwowałem sam gwiazd. Na początek US mnie bardziej interesuje :)
@suluat Za 2k do astrofotografii to raczej tylko montaż dający w miarę poprawne śledzenie obiektu. Pozwolę sobie zawołać @namrab ja się na fotografii za bardzo nie znam. @kubaw92 Jeśli masz możliwość, i będzie Ci się chciało jeździć na wieś, to polecam popatrzeć za używanym newtonem 8-10" na montażu dobsona. W tym budżecie niestety nie ogarnie się fajnego refraktora (który jest lepszy do planet i ksiezyca) gdyż solidny montaż kosztuje koło 700 zł.
@kubaw92 do samych obserwacji na wsi to szukalbym cos w stylu light bridge/synta/gso 8 cali, waga okolo 25kg, wysokość 1.2m obwod montazu okolo 50cm. Oczywiscie uzywany sprzęt z giełdy astromaniaka czy astropolis. 8 cali widoki daje juz calkiem fajne - gromady gwiazd i US będą bardzo fajnie widoczne. Podobnie niektóre mgławice.