Wpis z mikrobloga

Odchylenie głowy ratuje życie!

Jadąc rowerem w centrum miasta zauważyłem leżącego człowieka. Mężczyzna w wieku ok. 50 lat doznał ataku padaczki (relacja świadka), następnie zaczął szybko siniec w wyniku nieudrożnionych górnych dróg oddechowych oraz wydobywającej się śliny. Zastałem poszkodowanego w pozycji leżącej – wyciągnąłem przedmioty z kurtki, obróciłem do pozycji bocznej bezpiecznej, zadzwoniłem pod numer alarmowy 999 (pogotowie ratunkowe) oraz sprawdzałem czynności życiowe do momentu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Wyznaczyłem ze świadków osobę, która pomogła naprowadzić ZRM na dokładne miejsce zdarzenia.

W tym miejscu chciałbym podziękować lekarzowi oraz ratownikom medycznym z S’ki P0413 w Ostrowie Wlkp. – bardzo szybki przyjazd, bardzo sympatyczni i uśmiechnięci!

O mnie: ratownik WOPR - co kilka miesięcy trafiam przypadkowo na różne wypadki, zdarzenia itd...

Pamiętajcie: warto uczyć się pierwszej pomocy!

PS. Zdjęcia robię tylko, kiedy to możliwe - po udzieleniu pierwszej pomocy - w celu uświadamiania ludzi na szkoleniach, jakie zdarzenia mogą się przytrafić.

#pierwszapomoc #ciekawostki #ratownikmedyczny #ratownictwo
seven4pl - Odchylenie głowy ratuje życie!

Jadąc rowerem w centrum miasta zauważyłe...

źródło: comment_dpdNiMTzJkTZGonFb9h5EbNNYZZG9bvs.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz