Wpis z mikrobloga

Jazda rowerem po ulicy powinna być karana sztumem, a już na pewno jakiekolwiek próby cwaniakowania typu "a se zjadę z chodnika na ulicę w losowym momencie, bo czemu nie" i inne klasyczne zagrywki rowerzystów.

Wczoraj na Pułaskiego widziałem jak jeden ananas jechał sobie lewym pasem, zobaczył skręcający samochód w lewo, więc przeskoczył na prawy. W tym czasie go minąłem lewym by za chwilę usłyszeć tylko wielkie ŁUP i zobaczyć swoje #!$%@? lusterko z prawej strony. Debil postanowił jechać sobie na wąskiej Pułaskiego pomiędzy samochodami. Ściągnąłem go na bok, #!$%@? z góry na dół, bo facet nie widzi nic złego w tym co zrobił, a ten tylko "no ja jeżdżę dynamicznie". Dynamicznie to Cię synek ktoś następnym razem rozjedzie. Szczęście, że z lusterka spadła tylko obudowa i materialnie się nic nie stało. Skąd się biorą tacy głupcy?

#wroclaw #komunikacja #rowery
Iudex - Jazda rowerem po ulicy powinna być karana sztumem, a już na pewno jakiekolwie...

źródło: comment_QRVK5aYCYnJkjpKvFBM5GE12QNY8WoU5.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reepo: A gdzie jest większe zagrożenie że się coś komuś stanie - jak rowerzysta będzie jechał po chodniku czy po ulicy? Jakie można odnieść obrażenia w obu scenariuszach?
  • Odpowiedz
@Iudex: nie pytaj mnie, takie jest prawo. Z mojej perspektywy wygląda to tak:
- Chodnik słaby bo boje się, że potrące człowieka, który nagle się zatrzyma, poza tym powolne tempo
- Ulica - fak, ludzie jeżdża jak wariaci + jednak poczucie, że to jednak nie jest miejsce roweru

Szczerze powiedziawsze to nie wybieram roweru jeśli wiem, że moja trasa ma obejmować ulice xD Raz jechałem przez Dominikański i myślałem, że
  • Odpowiedz
@Iudex: "dynamiczni" to jedno, ale ruch biurowych grażynek na wielkich holendrach jadących środkiem jezdni (bo prawa krawędź parzy) mocno się nasilił w ostatnim czasie (,)
  • Odpowiedz
@Iudex:

Ostatni głupi tatuś z synkiem na rowerach miejskich jechał ścieżką rowerową wydzieloną z jezdni, jako że przed rondem się kończyła, bez żadenej sygnalizacji przeciął przejście dla pieszych tuż przed maską samochodu który dojeżdzał do ronda. I jeszcze obrzucił kierowcę oburzonym wzrokiem. Debil jeden.
  • Odpowiedz
@Reepo: po jezdni źle, po chodniku źle, chwała dzielnym bagietmajstrom jak ustawiają się właśnie na Pułaskiego żeby łapać rowerzystów jeżdżących po chodniku

jejku, jak nienawidzę tędy jeździć czymkolwiek ;_;
  • Odpowiedz
@Iudex: Tbh, we Wrocławiu każdy narzeka na każdą grupę, ja się #!$%@? jako pieszy na kierowców, którzy notorycznie wjeżdżają na czerwonym jadąc na kolizję z pieszym na przejściu, rowerzyści narzekają na samochody, że zastawiają ścieżki rowerowe, samochody narzekają na tych i tych, i te kółko #!$%@? komunikacyjnego tak se idzie dalej.
Nie wiem tylko na kogo narzekają motorniczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iudex #!$%@?. Mam dosyć tej komunistycznej mentalności bycia panem w samochodzie. Rowerzysta zrobił źle. Nie zmienia to faktu, że gdy niema drogi rowerowej w kierunku do którego zmierza musi jechać ulicą. Ze względu na to, że u nas idioci jeżdżą po chodnikach to drudzy idioci się dziwią jak widzą rowerzystę na ulicy, a później płaczą godzinami w internecie.
  • Odpowiedz
@Iudex: uwaga, będzie #niepopularnaopinia ale uwazam, ze jak ktos ma mozg i robi to z głową to nie ma o co się czepiać, ze raz jedzie sobie po chodniku (dając pierwszeństwo pieszym i nie przeszkadzając im) a raz po ulicy (w tym samym stylu).
Oczywiście jeśli ktoś robi to jak debil to rozumiem zirytowanie i sama potępiam, ale widzę mega ból dupy ze rowerzyści mają możliwość lawirowania sobie
  • Odpowiedz
@MadIen: praktycznie po całej długości z od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Traugutta, jedyny odcinek na którym nie ma drogi rowerowej to ten od wiaduktu do skrzyżowania z Kościuszki
  • Odpowiedz
@Iudex: o panie, a ile razy podobne cyrki kierowcy samochodów #!$%@?ą... I nikt nie mówi, że "jazda samochodem po ulicy powinna być karana sztumem".
  • Odpowiedz
@Reepo: Wiadomo, że z tym zakazem, to trochę pół żartem pół serio mówię, ale krew mnie zalewa jak dochodzi do takich akcji, a to niestety nie jest rzadkość.
@czy_kitku_wolno_do_nieba: Rowerzysta ma jechać najbliżej prawej krawędzi jezdni, a nie lewym pasem #!$%@?ąc slalom między samochodami.
@xbonio: Tych też do Sztumu!
@jakiezycietakiarab: Za późno ()
  • Odpowiedz
@Iudex: ja bym wsadził wszystko do sztumu i oficjalnym transportem miejskim we Wrocławiu powinna być teleportacja. Możesz przejść maksymalnie 100m, wtedy już włączasz teleport
  • Odpowiedz