Wpis z mikrobloga

Lecę jutro do #izrael do Tel Aviv.
Co warto zwiedzić, na co warto zwracać uwagę? W sobotę jest chyba szabat więc co można wtedy robić oprócz leżenia do góry fiutem na plaży?
Jadę na weekend i chcę go jak najbardziej wykorzystać turystycznie #podroze ;)
Co warto zjeść (mięsnego, gardzę cebulą i wege!)?

Może warto w sobotę skoczyć do Eljatu (da sie w szabat w ogóle?)?
  • 16
@kamillus telaviv możesz zostawić sobie na sobote, szabat troche ogranicza swobode podróżowania, ja wtedy korzystałem z taxówki (polecam prosić o rachunek w aucie zanim uprzejmy złotów wyjdzie wyciągać walizki z bagażnika), oprócz taxi jeżdżą "żółte busiki", którymi warto sie zainteresować, nie miałem okazji takim jechać, ale faktycznie jeżdżą i na pewno nie na lotnisko, jak coś to pytaj, byłem 5 dni więc wiem co to naród wybrany xD
@szmyc_boa: o tak na pierwszą myśl - chcę mieć dostęp do wypoku. W miejscu gdzie śpię nie ma wifi. Więc chcę kupić kartę sim, wsadzić do swojego #!$%@? p10 lite i udostępniać hotspotem. Jakąś sieć olecisz? Taryfę? Gdzie kupić?
@kamillus ceny w Izraelu niezorientowanych mogą zaskoczyć, już niestety nie pamiętam jakie pakiety można w jakich cenach dostać, ale w każdym sklepie z telefonami możesz pójść i wybrać najtańszą opcje, na taki zakup przygotuj sobie 50 szekli bardziej z nastawieniem na dopłatę :D ja natomiast bardzo z powodzeniem korzystałem z darmowych wifi w telavivie i map google offline, ostatecznie stwierdziłem, że niepotrzebny byłby mi net z sim