Wpis z mikrobloga

Mircy, miałem przerwę w zakupach na Ali i jakiś czas temu zamówiłem około 40 rzeczy. Zauważyłem że China Post Ordinary Small Packet Plus ma inny tracking, kiedyś były to same cyferki teraz zaczyna się na UC i kończy na CN. Czy w związku z tą zmianą te paczki zmieniły się z nierejstrowalnych w Polsce na listy polecone ? Czy tylko na mojej poczcie Panie skanują je jako rejestrowalne ? Czy zmieniło się to globalnie ?
#aliexpress
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej Wczoraj byłem na poczcie bo dostałem awizo na list polecony, nic taką opcją nie zamawiałem, idę na pocztę i mówię że to raczej nierejestrowalna, Pani się zapierała że to rejestrowana, wprowadziła do systemu jako list polecony i rzeczywiście na stronie PP paczka pojawiła się w systemie ale tylko u mnie w mieście. Dziś kolejna paczka tym sposobem wysyłki pojawiła się na stronie PP, więc w sumie dla mnie raczej dobrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej Paczka widnieje jako nadana u mnie w mieście, więc jedyny plus tego to że listonosz musi mi ją doręczyć bo często zostawia nierejstrowalne na poczcie a ja dostaję awizo.
  • Odpowiedz
Mam wrażenie że u ciebie na UP nie ogarniają i wbijają to do systemu


@Andczej:

oj roznie to z tym jest... czasem jakis posredni wer walnie, ze dany nr przesylki nierejestrowanej jest jednak rejestrowana przesylka i leci pozniej jako rejestrowana :]
  • Odpowiedz
@bestdeal3
@Andczej w sumie często się zdarza taka sytuacja, wynika to z wyuczenia niektórych pracowników poczty że jak są literki cyfry i literki to polecony i wbijają na siłę. A system PP to przyjmuje i pojawia się tracking. Kiedy tak samo bywało z yanwenami które próbowały udawać rejestrowane ;)
  • Odpowiedz