Wpis z mikrobloga

@PackaNaMuchy: Bardzo ciężko z pracą, chyba że zakręcisz się już podczas studiów gdzieś do jakiegoś koła, a stamtąd do jakiejś firmy na staż itp. A same studia to takie połączenie wszystkiego na początku, dopiero na końcowych semestrach idzie to w kierunkach docelowych.
Zależy to pewnie od wydziału, ale ja miałem podczas studiów takie przedmioty jak: matematyka, fizyka, chemia, biologia, budownictwo, podstawy ekonomii, ochrona środowiska z nastawieniem na ustawy. Także jak widać
  • Odpowiedz
@PackaNaMuchy: Jestem na 5 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim i w przyszłym miesiącu będę bronił pracę magisterską, także jestem na świeżo.
Same studia mają bardzo szeroki zakres nauczania i wg. mnie są dość ciężkie (oczywiście jeśli zamierzasz się na prawdę uczyć - prześlizgnie się każdy pół inteligent jak to na każdym kierunku).
U mnie były 3 faktyczne kierunki rozwoju: urządzenia sanitarne (wod-kan, gaz, klimatyzacja, etc.), ścieki (praca w laboratorium, zakładach oczyszczania ścieków
  • Odpowiedz
Idź na WGIG kieruj się na instalacje sanitarne, ogrzewnictwo, wentylację, ciepłownictwo, wod-kan itp. Najlepiej tak jak wyżej koła naukowe, staże, praktyki, certyfikaty. Praca jest, jak wyraźnie określisz się co chcesz robić. Nie powiedziałbym, że branża to klitka. Instalacje były, są i będą projektowane. Ciągłe modernizacje, bardziej ekologiczne rozwiązania, inteligentne budownictwo, czy zintegrowane systemy inteligentnych domów. Nie wspominając o sieciach miejskich czy instalacjach dla przemysłu. Projektanci i asystenci są ciągle poszukiwani. Jeżeli po
  • Odpowiedz
Wszystko zależne jest od punktu patrzenia, jeżeli skończysz ten kierunek na Wyższej Szkole Driftowania Pługiem Śnieżnym jadąc na trójach to każdy będzie Ci się wydawał kimś o super zdolnościach lub kimś z rzekomej "klitki". Dodam tylko, że budownictwo instalacyjne łączy się z OZE chociażby poprzez zintegrowane systemy grzewcze, mikroinstalacje przydomowe aż po większe geotermie, które nie funkcjonowałyby bez potężnych instalacji chociażby wprowadzających i wypompowujących nośnik energii czyli odkamienianą wodę. Temat rzeka, po
  • Odpowiedz