Wpis z mikrobloga

Szczeline medzy sufit a sciane (to i to klejone gk). Chce wypelnic akrylem. Problem w tym ze jak mam dac gladz na sciane i sufit zeby bylo rowno z szczelina ale jej nie wypelnic? Wczesniejsze polaczenie z pipszylem bo dalem najpierw akryl potem nakleilem po wyscgnieciu na niego cienką taśmę i zaszpachlowalem gladzia. Potem tasme zdjelem i zeszlo z czescia gladzi. Pewnie za późno zdjełem #remont #gk #budowa #pytanie #remontujzwykopem
  • 5
Niby tak ale przeciez z jednej strony w szparze bedzie tasma to ok do niej gladz nie zlapie ale zlapie krawędz plyty(ta co sie frazuje) a tasma jest cieniutka. Sens by to mialo po mojemu jak by miala te z 3mm grubosci. Wlasnie dlatego nie kumam tego polaczenia slizgowego
@Loginsrogim chodzi o to żeby gips nie przykleil się do ściany daje się taśmę, nie trzeba 3mm grubości bo to już dylatacja.

A daje się to po to bo strop pracuje i masz ugięcie względem nieruchomej ściany i by pękła spoina z gipsu ;)

Wydaje mi się że coś źle robiłeś, najpierw na ścianę naklejasz taśmę slizgowa później naklejasz płyty kg do sufitu połączenie sciana sufit szpachlujesz szlifujesz i na końcu obcinasz