Wpis z mikrobloga

Na film org przedstawiono listę 100 najlepszych horrorów XXI w. Niby lista jak lista, ale pierwszy miejsce dla The VVitch cieszy i to bardzo. Widać, że oceniający znają się na filmach. :)
Chociaż osobiście uważam, że na drugim miejscu powinien być Lament, ale pewnie mało ludzi go widziało.

http://film.org.pl/a/ranking/najlepsze-horrory-xxi-wieku-top-50-132857/5/

#film #horror #thebestof
s.....a - Na film org przedstawiono listę 100 najlepszych horrorów XXI w. Niby lista ...

źródło: comment_GZ8JIAarAUgDlVBcYK8pgyfIDRMFjuyM.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sejsmita: ładne zdjęcia, kostiumy.. główna bohaterka wpada trochę w oko, ze wzgledu na charakterystyczna urodę.. to jest zdjae sie ta sama pani co grała Morgan.. jakis straszny horror to to nie jest.. ale ma swój klimat
  • Odpowiedz
  • 0
@sejsmita wg mnie na pierwszym miejscu powinno być Zło we mnie (pozycja 22), klimat dużo cięższy niż w VVitch. Szanuję za Obecność na drugim miejscu bo jednak ciężko jest zrobić tak dobry screamer
  • Odpowiedz
@koniarz: I robią. Opowieść o dwóch siostrach jest bardzo udana. Peruka (gabal) mi się bardzo podobała, mimo sztampowego straszydła. Puls jest niezły. Aczkolwiek "Lament" chyba nie ma konkurencji - unikatowe dzieło.

@Kopytko1

jakis straszny horror to to nie jest.. ale ma swój klimat

Nie wiem co rozumiesz przez 'straszny' ale groza i obłęd są w tym filmie namacalne. Horror nie musi straszyć cykoskokami, żeby był wybitny. Filmy uznane za najlepsze ever horrory nie straszą
  • Odpowiedz
@sejsmita: Kolego. Nie bez powodu napisałem "mogliby". Aktualnie nic w tym stylu z nowości nie udało mi się znaleźć. To co podałeś to jednak starocie z początku XXI wieku, a Puls jest japoński, a nie koreański.
  • Odpowiedz
@Polankowicz: Dom w lesie jest na 12 miejscu. Zombiebobry i im podobne wymagają nowej, innej listy. xD

@rudy2007: Ciężko stwierdzić, im dalej od top10 to mam wrażenie, że filmów jakie wzięto pod uwagę było 115. Berberian Sound Studio jest niezły - audiowizualnie i nastrojowo jest bdb, nie ma fabuły i finał jest kiepski, ale jak przymknąć na to oko...
Wspomniane wyżej Zło we mnie i Puls, ode mnie
  • Odpowiedz
@Polankowicz: Fakt, mi też sporo filmów nie pasuje, ale zombieland i shaun of dead pewnie są dlatego, że są adresowane do szerszej widowni niż zombiebobry, redukcja, czarna owca czy lesbian vampire killes
  • Odpowiedz
@mitholo: Chyba że w ten sposób. Zapytałem bo powyższe trzy są dość znane. O ile Obecność to typowo straszak, ale całkiem niezły, tak "It follows" to już poważniejsza produkcja, a The Witch to imo już film kultowy. Trochę zazdroszczę, że oglądasz pierwszy raz. :)

btw polecam dodać do listy "Lament", jakby ja robił tę listę byłby aex equo z The Witch na pierwszym miejscu. Niesamowita rzecz.
  • Odpowiedz
@sejsmita: Tak, "Lament" również dopisałem do listy, czytałem wszystkie Twoje wcześniejsze komentarze pod wpisem.
Jestem wybrednym fanem kina, ale przekonałem się, że masz dobry smak w ocenie filmów - pamiętam chociażby, że jako jeden z nielicznych na Wykopie podzielałeś mój zachwyt starym filmem Twarze na sprzedaż (1966), dlatego z chęcią biorę pod uwagę Twoje sugestie, zarówno te, jak i wcześniejsze.
Dzięki.
  • Odpowiedz