Wpis z mikrobloga

xD Avengers xDDDD Uwaga spojlery

- Naprawdę dobre żarty, można się zaśmiać nie raz.
- Fajna walka jak zwykle
- Fabuła tylko żeby wzbudzić emocje, przecież i tak nic tam nie ma sensu. Widocznie był 1 koleś na tym statku przejętych przez 3 ludzi xD
- Promowanie murzynów bo to takie ojeejejej dobre, biedne murzyniątka, poniżane przez białych na każdym kroku przecież, tu są w miłosierdziu Marvela promowani. Już nie będę pisał o tych żałosnych scenach typu biali głupi bambo mądrzy.
- Jak kiedyś były czarno białe filmy mam wrażenie że kiedyś będą niebiesko-pomarańczowe... Albo czarno niebieskie.
- Thor odzyskał oko w 10s, nic nie znaczy nic w tym filmie, za chwilę wszyscy i tak zmartwychwstaną pewnie(strzelam że przez cofnięcie czasu, nie czytałem komiksów).
- Uniwersum do którego już wszyscy się przyzwyczaili to jest duży plus.
- W końcu brak happyendu, tylko mnie to cieszy xD ale przynajmniej nie jest nudno, tak wiem że to jest wytłumaczone tym że będzie 2 część
- Kolejny ten sam film Marvela, ten sam. Ile jeszcze?

Czy tylko ja jestem taki geniuszem że wiem że oni wszyscy zostaną wskrzeszeni?
Nie ma się co emocjonować jak ktoś zginie czy starci oko czy jakiś młotek, bo zaraz wszystko sie naprawi :) To nie gra o tron.

Żeby naprawdę lubić ten film trzeba mieć problemy z myśleniem żeby nie dostrzec bezsensu świata i błędów logicznych, mieć słabą pamięć żeby się nie znudziło, być lewakiem troszczącym się o biedne murzyniątka, ojojojoj.

#avengers #film #recenzja
  • 16
@NieZegnamSieWoleWitac: Jak na film o superbohaterach nie jest logiczny. Kilka myśli z filmu:
Iron man nie może dać wszystkim swoich strojów?
Thanos nie może po prostu zakazać ludziom się rozmnażać?
1 koleś na wielkim statku?
Jakieś dziwne wytłumaczenie otwarcia bramy...

To aż kuje w oczy, rozumiem jakby były jakieś pokręcone wytłumaczenia ale ich nie było.
@Aokx: Zapomniałeś o cudownym wytłumaczeniu, dlaczego Thanos musi zdobyć wszystkie kamyczki, a tak na prawdę rzut na drugą część. Wizualnie fajny film, ale fabuła jak fabuła w superhero movies. Jedyna uciecha, że większość czarnych Thanos wybił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fl1tch: Żeby powstrzymać "przeludnienie" to chyba każdy usłyszał. We wszystkich filmach są błędy logiczne i jakaś bezsensowność fabuły(jak sie dowolnie dodaje i usuwa rzeczy to ciężko się czymkolwiek ekscytować) tylko ma tego nie być widać albo nie być. W Piratach z karaibów np. nie mam żadnych problemów, jest kilka nienormalności podanych i akcja się rozgrywa wokół nich, nikt nie podejmuje szalenie głupich decyzji, wszystko jest piękne i jasne.
@Aokx: śmieszy mnie po prostu szukanie logiki w filmie o takiej tematyce.

@NieZegnamSieWoleWitac:
To Cie powinno przestac smieszyc bo gosc dobrze gada.
Uzyl tylko zlego slowa, ja zamiast "logiki" powiedzialbym "wiarygodnosci".
Nie doszukuje sie wytlumaczenia fizycznego dlaczego ten lata, a tamten strzela z oczu. Chodzi o takie glupoty ktore nawet w ich settingu sa glupotami.
@loczyn Wyraziłem się niezbyt jasno, zbyt duży skrót myślowy, motywacja Thanosa jest jak najbardziej logiczna, bardziej chodziło mi o oddanie kamyczka przez Doctora Strange'a, gdy usłyszałem że jest Strange przewidział ponad 1400000 możliwości i tylko w jednej wygrywają, na końcu pojedynku oddając artefakt, to coś przekręciło mi się w żołądku, przeszła mi myśl, że oni już nawet nie próbują się kryć z tym, że chodzi o pieniądze i kolejne części serii...
@Fl1tch: nie no oddanie kamierdolca to jedyna droga do wygranej bo moze chodzi o esemesa do Cpt. Marvel, a druga sprawa - tyle bohaterow to nie dziwie sie ze rozdzielaja na 2 czesci.
Zobacz ze Lotr mial ledwo trzy postacie ktore szły caly film a i tak mial 3 czesci ;)